Instagram, kullanıcılarına uygulama içerisinde fotoğraf, video, hikaye ve canlı yayın açma imkanı sağlayan bir sosyal medya hizmetidir. Bu özellikler sayesinde kullanıcılar birbirleri ile etkileşime girerler. Ayrıca keşfet bölümü ile takip etmediği ve ilgi alanı çerçevesinde olan gönderileri görebilir.

YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor! YouTube, silah videolarına büyük kısıtlama getiriyor!

Son zamanlarda popülerliği artan sanal dünya veya diğer bir adı ile metaverse, kullanıcıların dikkatini oldukça üzerine çekti. Bu evren gerçek hayat ile sanal hayatı birbirine yakınlaştırmayı amaçlıyor. Avatarlar bu evrenin olmazsa olmazı durumunda. Instagram da bu özellikten geri kalmamak için Avatar özelliğini devreye soktu. Uygulama içerisinde avatarınızı oluşturmak isterseniz haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Instagram avatar nasıl yapılır?

  • Instagram uygulamanızı başlatın ve profilinize gelin.
  • Sağ üst köşede bulunan üç çizgi simgesine tıklayın.

1-5

  • “Ayarlar”a dokunun.

2-5

  • Açılan sayfada “Hesap” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​3-6

  • “Avatar”a dokunun.

​​​​​​​4-4

  • Karşınıza gelen sayfada “Başla”ya tıklayın.

​​​​​​​Instagram avatar nasıl yapılır?

  • Ten renginizi seçin ve “İleri”ye dokunun.

​​​​​​​6-3

  • Avatarınızın fiziksel görüntüsünü ayarlayın ve sağ üst köşede bulunan “Bitti” seçeneğine tıklayın.

​​​​​​​7-1

  • Açılan pencerede “Değişiklikleri Kaydet” seçeneğini seçin.

​​​​​​​8-1

  • Avatarınızın güncellemesi bittikten sonra “İleri”ye tıklayın. Avatarınız başarılı olarak oluşturulmuştur.

​​​​​​​9

​​​​​​​

Instagram avatar nasıl kullanılır?

Avatarınızı uygulama içerisinde direkt mesajlarda, hikaye ve gönderiler ekleyerek kullanabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde kullanım alanının genişleyeceği düşünülüyor.

Instagram avatarınızı hikayelerinize ekleyerek, hikayelerinize farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Bu sayede sizi takip eden kullanıcıların ilgisini çekebilirsiniz. Hikayeye avatar eklemek için, uygulama içinde hikaye çektikten sonra etiketler bölümünde avatar seçeneğini seçmeniz yeterlidir.

Instagram gönderi en çok kullanılan özelliklerinden biri, dilerseniz bu gönderilere de avatarınızı ekleyerek kullanıcı deneyimini farklı bir boyuta taşıyabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yükleyeceğiniz gönderiyi seçtikten sonra avatarınızı eklemek olacaktır.

Instagram avatar hikayeye ekleme

Instagram avatar değiştirme nasıl yapılır?

Kullandığınız avatardan sıkıldıysanız, değiştirerek yeni bir avatara geçebilirsiniz.  Değişim işlemleri için yukarıda anlatılan adımları tekrarlayın. Değişikliklerinizi yapın ve güncelleyin. Avatarınzı silmek isterseniz de avatar düzenleme yerinde bulunan  çöp kutusu simgesine tıklayın. Avatarınızı dilediğince kullanabilirsiniz. Bu sayede kullanıcı deneyimini değiştirebilir ve ilgi çekiçi paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Dilerseniz silerek bu meta uygulamasını hiç kullanmama şansına da sahipsiniz. Ancak hatırlatmakta fayda var gelecek yıllarda avatarlar daha önemli yerlere gelebilir.

Instagram avatar değiştirme ve silme

Editör: Engin Çepnioğlu