GTA ve Red Dead Redemption gibi serilerin yapımcısı Rockstar Games ile ilgili sızıntılarıyla tanınan TezFunz, yeni bir bilgiyle karşımıza çıktı. TezFunz, Rockstar Games'in henüz GTA 6 üzerinde tam olarak çalışmadığını ve oyunun yapımına yeni geçtiklerini söyledi.

grand-theft-auto-6-1250x370-2

Bildiğiniz gibi Rockstar Games, projeleriyle ilgili konuşmayı pek sevmeyen bir firma ve bu nedenle yeni oyunlarla ilgili haberleri genelde sızıntı olarak alınıyor. Bu sızıntıları yapanlar arasında yer alan TezFunz2 isimli Twitter kullanıcısı da oldukça önemli bir kaynak. TenzFun2 yakın zamanda GTA 6 ile ilgili bilgiler paylaştı.

Yukarıda gördüğünüz ve GTA 6 ile ilgili olan bir tartışmaya cevap veren TezFunz2 şuınları söyedi:

“Evet, hala klasik GTA üçlemesi üzerinde bug fix çalışması yapıyorlar ancak çalışmaları yavaşladı çünkü Rockstar, GTA 6 üzerinde yeni yeni tam odak çalışmaya başladı.”

Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor! Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor!

Rockstar Games GTA 6'yı resmi olarak henüz duyurmadı. GTA 6'dan ziyade GTA Trilogy Remastered ile ilgili problemler uğraşan şirket konuyla ilgili resmi bir açıklama da yapmadı.

Red Dead Redemption Remaster ve GTA IV Remaster projeleri rafa kalktı

Yine TezFunz2'nin paylaştığı bilgilere göre, Red Dead Redemption ve GTA IV remaster'ları, muhtemelen geçen yılki GTA Trilogy remake faciasının ardından rafa kaldırıldı. 

rockstar-gta-iv-red-dead-redemption-remaster

Red Dead Redemption Remaster ve GTA IV Remaster projeleri raha kalktı Yine TezFunz2'nin paylaştığı bilgilere göre, Red Dead Redemption ve GTA IV remaster'ları, muhtemelen geçen yılki GTA Trilogy remake faciasının ardından rafa kaldırıldı.

Rockstar Games'in şu anki önceliği GTA 6 olsa da Red Dead Redemption ve GTA IV remaster'ın tamamen ipta edilmediği ve GTA 6'dan sonra çıkabileceği belirtiliyor.

Siz GTA 6'yı oynamak içi bekiyor musunuz? Yeni GTA oyunun beklentileriniz neler? Yorumlarda bize yazmayı unutmayın.

Editör: Burak Karahan