2010'daki Skate 3 oyunundan bu yana Skate serisinine yeni bir yapım üzerinde çalıştığını belirten EA, 2 yıl önce yeni oyunun 'Skate' adında olacağını belirtmişti.

Ek içeriklere para vermeye son

Kazanmak için veya ganimet kutuları için ödeme yapmanın mümkün olmadığı söylenen oyunda, 'microtransaction'lara sahip bir oynaması ücretsiz çok oyunculu başlığı olacağı belirtildi. Ayrıca haritanın bazı bölgelerinin kilidini açmak için para harcamanıza gerek kalmayacağı ve ücretli oyun avantajlarına sahip olmayacağı söylendi.

skate yeni oyun (1)

Skate tarafından paylaşılan bir videoda oyun içi kostüm ve ürün yönetimi başkanı Isabelle Mocquard"Apex Legends gibi oyunlardan veya para harcamanın tamamen isteğe bağlı olduğu ve çoğunlukla kozmetik ve rahatlık ile ilgili olduğu, oynaması ücretsiz olan diğer popüler oyunlardan ilham alıyoruz." dedi.

EA, ek oyun özellikleri, denge değişiklikleri ve daha fazla içerik ve sezonluk etkinliklerle Skate'i önümüzdeki yıllarda desteklemeyi planlıyor.

Skate'in yeni oyunu PC'ye geliyor

Oyunun kreatif direktörü Chris Parry, "Uzun süredir bu işin içindeyiz. Bu, tekrarlanan bir başlık olmayacağı anlamına geliyor." dedi.

skate yeni oyun (2)

Yayıncı stüdyo, hayranlarını 'alfa öncesi ön yazılımı' test etmeye ve oyunu olabildiğince iyi hale getirmeye yardımcı olmak için geri bildirim desteği vermeye davet etti. 

EA, Skate'in dizginlerini eline almak için Vancouver'da Full Circle adlı yeni bir stüdyo açtı.

Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

skate yeni oyun (4)

Skate, PlayStation ve Xbox'ta ve seri için bir ilk olacak PC platformunda çıkışını gerçekleştirecek. Bunun yanı sıra Full Circle, geliştirmenin ilk aşamalarında olan bir mobil sürüm üzerinde de çalıştığını belirtti. Tüm platformlarda da çapraz oynama ve çapraz ilerleme desteği olacak.

Skate'in diğer detaylarını göz atmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz