Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

IGN tarafından paylaşılan yeni bir rapora göre, Nintendo, Sony ve Microsoft, Haziran ayında gerçekleştirilecek E3 kongresine katılım gerçekleştirmemeyi planladığı söylendi. E3, 2022 yılında iptal edilmesinden sonra Los Angeles'ta etkinlik ile ekranlara ve oyun tanıtımlarına bu sene geri dönecek. Ancak üç büyük konsol ve oyun üreticisi devlerinin, 13-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirmesi planlanan etkinliğe katılmayacağı belirtiliyor.

e3 2023 (2)-1

Beklenmeyen bir haber olsa da, üç büyük oyun devinin etkinliğe katılmaması daha önceden ön görülmüştü. Çünkü Sony, E3'ü ilk olarak 2019'da katılım gerçekleştirmemişti ve o tarihten itibaren etkinliğin bir parçası olmadı. Microsoft geçen hafta, yaz aylarında Los Angeles'ta bir gösteri yapacağını söyledi ancak doğrudan E3 kelimesini söylemedi. 

e3 2023 (2)

Geçtiğimiz yıllar için gittikçe küçülmeye giden E3 etkinliği kullanıcıların gözünde heyecanını yitirmiş görünüyor. E3'ün yanı sıra ayrıca, oyun yayıncılarının büyük duyurularını yapmaları için başka dijital etkinlikler de ortaya çıktı. Bunlardan önemlileri, her ikisi de Geoff Keighley tarafından sunulan The Game Awards ve Summer Game Fest oldu. Son olarak, Summer Game Fest'in Twitter hesabı, E3 etkinliğinden sadece birkaç gün önce 8 Haziran'da ekranlara geri döneceğini tweetledi.

Editör: Enes Sapmaz