2009 yılında hayata gözlerini yuman efsane şarkıcı Michael Jackson’un hayatını konu alan biyografi türündeki filmin çekimleri bu yıl başlıyor. Uzun süredir konuşulan konu belli oldu ve pop ikonunu filmde canlandıracak isim ortaya çıktı.

Michael Jackson’ı yeğeni canlandıracak

Michael Jackson’ın 26 yaşındaki yeğeni Jaafar, filmde Popun Kralı’na hayat verecek. ‘Michael’ isimli filmde amcasını canlandıracak olan Jaafar, sosyal medyada yaptığı paylaşımda  "Amcam Michael'ın hikayesini ekrana taşımaktan onur duyuyorum. Dünya çapındaki tüm hayranlarla yakında görüşmek üzere" sözleriyle duyuruyu yaptı.

Michael Jackson’ın annesi Katherine Jackson ise konuyla ilgili "Jaafar, oğlumu canlandıracak. Jackson mirasını taşıyacak olmasını görmek harika" yorumunda bulundu.

jackson

İlk Gün, Adalet, Tetikçi ve Kral Arthur gibi başarılı filmlere imza atan Antoine Fuqua ise filmin yönetmen koltuğunda oturacak. Filmin yapımcılığını üstlenen Lionsgate, “Michael” adını taşıyacak filmin ünlü pop ikonunun daha önce hiç bilinmeyen yanlarını yansıtacağını açıkladı. Film, Jackson’ın unutulmaz sahne performanslarından özel hayatına dair bilgiler sunacak.

Jaafar Jacksın kimdir?

Jaafar Jackson, şarkıcının ağabeyi Jermaine Jackson'ın oğlu. Çocuk yaştan beri ailenin diğer üyeleri gibi dans eden ve şarkı söyleyen Jaafar, ilk defa bu kadar büyük çaplı bir projede yer alacak.

Jaafar, hayranlarının müziğinin bir parçası olabilmesi için Blockchain teknolojisinin kullanılmasında öncü olmuştur. Jaafar, hayatının büyük bir bölümünde ikamet ettiği ve Encino yakınlarında büyüdüğü Los Angeles'ın bir yerlisidir . Efsanevi şarkıcı Jermaine Jackson'ın ikinci en küçük oğludur ve annesi Alejandra Genevieve Oaziaza'dır.

jaafar

Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi! Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi!

Dünyanın en etkili müzik ailesi olarak kabul edilen Jackson ailesinde büyürken, kendi eksantrik müzik zevkini geliştirerek büyüdü. Film müziklerini dinlemeye ve Sam Cooke , Marvin Gaye , Nat King Cole ve Johnny Mathis gibi tüm zamanların harikalarına olan takdirini geliştirmeye zaman ayırdı .

12 yaşında müzik kariyerine başladı. Küçük yaşlardan beri en iyi müzisyenlerden bazıları tarafından eğitildi ve Piyano çalma konusunda çok bilgili . O zamandan beri bir dizi teknik ve sanat geliştirdi.

Editör: Burak Karahan