Avustralya, Yeni Zelanda ve Hawaii ve Fiji gibi Pasifik Okyanusu'ndaki adalardaki insanlar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki insanların geri kalanı gece yaşayacak. Ancak dünyadaki insanların %99'u güneşi aynı anda görecek.

Bu viral iddiaya göre, .Amerika Birleşik Devletleri'nin Batı Kıyısı gibi bazı bölgeler için güneş ışığı alacakaranlık şeklinde gözükecek. Alacakaranlık sırasında yer seviyesinde karanlık görünür, ancak gökyüzünde hala güneş ışığının izleri görülebilir olacak. Cumartesi sabahı, neredeyse her insanın aynı anda bir tür gün ışığını deneyimleyeceği an olarak lanse ediliyor. 

Bilim insanları, 'Superman' güçlerine sahip bir telefon çipi geliştirdi Bilim insanları, 'Superman' güçlerine sahip bir telefon çipi geliştirdi

güneş-4

Bazı kaynaklara göre, dünya nüfusunun yaklaşık %99'unun gün ışığını aynı anda deneyimlediği 60 günlük bir aralık var. Dönem 18 Mayıs'ta başlıyor ve 17 Temmuz'a kadar devam ediyor ve tam parlaklık anı her gün birkaç dakika değişiyor.

Yaz mevsimindeki güneş ışığı fenomenine benzer şekilde, Aralık gündönümü çevresinde, dünya çapında yaklaşık aynı sayıda insanın karanlığı deneyimlediği birkaç haftalık bir dönem vardır ve bu sayı, Aralık ayının sonundan Ocak ayının başına kadar farklılık gösterir.

Editör: Enes Sapmaz