Discord, önceki dönemlerde sadece oyuncular için kurulmuş gibi görünse de yeni oluşturulan özelliklerle tüm kullanıcıları kapsar. Ayrıca, Discord'da yazılı metinler paylaşabileceğiniz kanallar da açabilirsiniz.

egs-discord-discord-s1-2560x1440-51474ee7abe3_2560x1440-e14a2b58e93768f0abc47dbf62a4ee86

Discord programında bir kanala sahipseniz ve kanalınızı daha ilgi çekici hâle nasıl getireceğiniz konusunda karar veremiyorsanız Discord yazı stilleri sizin için iyi bir alternatif olabilir. Bu yazıda şekilli Discord yazı stillerini nasıl oluşturabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Discord Kalın Yazma

Discord kalın yazı yazma stilini yazdığınız metinlerde ve mesajlarda vurgu yapmak için kullanabilirsiniz. Discord kalın yazma stili metnin başına ve sonuna iki adet ** işareti eklenerek yapılabilir.
**Örnek**

Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik! Instagram'dan müzik paylaşma alışkanlığını değiştirecek yeni özellik!

İtalik Yazı Yazma

Discord italik yazı yazma fontunu, metinlerinizde anlatmak istediğiniz detayları, alıntılamak istediklerinizi vurgulamak için yapabilirsiniz. Discord italik yazı stilini metninizin başına ve sonuna bir adet * işaretini kullanabilirsiniz.

*Örnek*

Kalın ve İtalik Yazma

Discord'da kalın ve italik yazı stilini, dikkat çekmek istediğiniz detaylar için kullanabilirsiniz. Dikkat çekmek istediğiniz yazıların başına ve sonuna *** ekleyerek Discord metninizdeki detayları daha ön plana çıkarabilirsiniz.

***Örnek***

Altını Çizme
Discord'da metinlerinizde altını çizmek istediğiniz kelimenin baş ve son kısmına iki adet __ ve __ şekilli yazı fontu ekleyebilirsiniz.

__Örnek__

Altı Çizili Kalın Yazma

Discord şekilli yazı fontlarında yazınızı ilgi çekici hâle getirmek için diğer bir seçenek de alt yazı kalın yazma fontudur. Metininizde kalın ve altı çizili yapmak için __ ** ve **__ ifadelerini kelimelerin başına ve sonuna ekleyerek kullanabilirsiniz.

__**Örnek**__

Altı Çizili İtalik Yazma
 

Discord yazı fontları arasında yer alan altı çizili italik yazma fontu ile metninizin istediğiniz bir kısmını daha dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Bunun için seçtiğiniz kelimenin başında ve sonunda iki alt çizgi ve iki yıldız __* ve *__ işaretlerini kullanabilirsiniz.

__*Örnek*__

Altı Çizili - Kalın - İtalik Yazma

Discord'da metinlerinizi daha farklı sunabilmek için kullanabileceğiniz bir diğer font ise altı çizili- kalın- italik yazmadır. Bu Discord şekilli yazı fontunu metinlerinize ekleyebilmeniz için kelimelerin baş ve son kısmına iki adet alt çizgi ve üç yıldız ***__ ve ***__ kullanmanız gerekir.

***__Örnek__***

Üstünü Çizme
 

Discord yazı stilleri arayışlarınızda metinlerinize farklılık katacak bir diğer yöntem ise, yazının üstünü çizme olacaktır. Discord'da metinlerinizin üstünü çizmek için iki adet başına ve sonuna tilde ~~ ve ~~ işareti ekleyebilirsiniz.

~~Örnek~~

Kod Bloğu Yapma
 

Discord'da metinlerinize kod eklemek istediğinizde, eklemek istediğiniz kod satırlarını kesme işaretine “`” almanız gerekir. Kesme işaretini bir adet kullanırsanız sadece istediğiniz satırı, üç adet kullanırsanız tüm metni kapsayabilirsiniz.

`Örnek`

Alıntı Kullanma
 

Discord'da metinlerinizde alıntılama yapmak isterseniz, alıntılamak istediğiniz kısmın başına ve sonuna bir adet büyüktür işareti > eklemeniz gerekir. Metninizin tamamını alıntılamak istediğinizde ise, baş ve son kısma üç adet büyüktür işareti >>> koyabilirsiniz.

> Örnek

Diğer Yazı Stilleri

Discord'un desteklediği yazı stilleri haricinde Unicode yardımıyla da yazı stilinizi kişiselleştirmek isterseniz, çeşitli şekilli yazı ve özel karakter seçeneklerine sahip sekilliyazi.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz