Discord ve Microsoft, geçtiğimiz haftalarda popüler sesli sohbet uygulamasının Xbox konsollarına geleceğini duyurdu. Başlangıç olarak yalnızca Alpha ve Alpha Skip-Ahead testçileri Xbox'ta uygulamayı test etmeye davet edildi. Ayrıca Microsoft yeni sesli sohbet uygulaması Discord'u, Xbox Insider kullanıcılarının denemesi için testlere başladı. İşte Xbox'a yeni gelen Discord nasıl gözüküyor...

Discord, Xbox'a geldi

Microsoft, Çarşamba günü saat 00.00'da beta test kullanıcıları için Discord'un ses entegrasyonunu içeren yeni bir Xbox pano güncellemesi yayınladı.

discord xboxa geldi (2)

Sesli sohbet uygulamasını konsolda açmak için ilk önce Xbox ve Discord hesaplarını bağlamanız ve ardından mobil uygulama ile doğrulama gerçekleştirmeniz gerekiyor. The Verge'nin paylaştığı bir habere göre, mikrofonsuz kullanıcıların uygulamayı mobil cihaz üzerinden Xbox bağlantısı eşliğinde kullanabilecekleri belirtildi.

İşte Xbox'a ilk kez gelen Discord, konsolda bu şekilde gözüküyor...

Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor! Fallout x Fortnite evrenleri birleşiyor!

Discord'a bağlanma işlemleri biraz karmaşık gözükse de, ilk oturum kurulumları tamamlandıktan sonra Discord sesli aramalarına bağlanmak ve bunları bir Xbox konsolu üzerinden takip etmek kolay gözüküyor. Ayrıca Xbox'a gelen yeni Discord uygulamasında, yalnızca sesli aramalar destekleniyor. Bu Discord sunucu sohbetlerine erişemeyeceğiniz anlamına geliyor.

discord xboxa geldi (3)

Discord aramaları, Xbox panosunun Taraflar ve Sohbetler özelliklerini bulunan arayüz kısmına düzgünce bir şekilde entegre edilmiş gözüküyor. Ayrıca paylaşılan videoya göre, herhangi bir Discord sesli aramasında olan tüm Discord arkadaşlarınızı görebilir, ses seviyesini ayarlayabilir, kendinizi susturabilir ve doğrudan Xbox panosu üzerinden tek tuşla sohbetten bağlantınızı kesebilirsiniz.

discord xboxa geldi (4)

Xbox'ta Discord nasıl kullanılır?

Bu yeni Discord sesli sohbet işlevi yalnızca Xbox Insider'lar ve geliştiriciler için Beta aşamasında mevcut olacak. Tüm Xbox konsolları için yaygın olarak kullanıma sunulmadan önce önümüzdeki haftalarda yeni sesli sohbet uygulaması hakkında yeni güncellemeleri ve bilgileri sizlere aktaracağız.

Editör: Enes Sapmaz