Google, Android'in yeni bir özelliği ile, uzun zamandır kullanılmayan ve rafa kaldırılan bir uygulamayı Play Store'dan eksik parçalarını yeniden indirmek için simgesine dokunmanız yeterli olacak. Şirket, bu yeni özelliğin bir uygulamanın alanının yüzde 60'ını boşaltabileceğini söylüyor.

Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var... Microsoft, Windows 11 reklam belasını yayınladı! Kapatmanın tek bir yolu var...

Cihazınızda yeterli kalan depolama alanı olmadığında başka bir uygulama yüklemeye çalışırsanız, otomatik arşivleme seçeneği bildirimi ile karşılaşacaksınız. Bu bildirim ile rafa kaldırılan ve artık kullanılmayan uygulamaları aramak isterseniz, ayarların Uygulamalar bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

android-3

Ancak Android'in bu yeni konsepti çok da yeni değil. Apple, iOS 11'in 2017'de piyasaya sürülmesinden bu depolama alanlarını rahatlacak yeni öneriler sunuyor. Ancak bu ekleme, düşük kaliteli modeller de dahil olmak üzere daha geniş bir telefon yelpazesine güç sağlayan Android'de özellikle yararlı ve sevilen bir özellik olabilir. 

Ayrıca Google, bunun geliştiricilere yardımcı olabileceğini söylüyor. Kullanıcılar uygulamaları otomatik olarak arşivleyebilirse, bu uygulamaları tamamen kaldırma olasılıkları daha düşük olacağı için, içerik oluşturucuların, kullanıcılarını elinde tutması daha muhtemel olacağı söylendi.

Editör: Enes Sapmaz