Gboard'da bazı kullanıcılar tarafından zaten görülebilen Unicode 15.1 emojileri, WhatsApp'ın emoji klavyesini desteklemiyordu. Ancak WhatsApp'in en son beta sürümü, bu eksikliği gideriyor ve Android kullanıcılarına yeni emojilerle iletişimde daha fazla ifade özgürlüğü sunuyor.

Bu gelişme ile birlikte, Apple iPhone kullanıcıları iOS 17.4 güncellemesi sayesinde Unicode 15.1 emojilerini kullanabiliyorlar. Ancak Android tarafında bu özellik, WhatsApp'in güncellenen beta sürümü ile kullanıma sunuluyor.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Son birkaç gün içinde WhatsApp'ta yapılan diğer önemli eklemeler arasında uzun zamandır beklenen çıkartma yapıcı/editörünün yer alması dikkat çekmişti. Ayrıca, beta sürümü, Android kullanıcılarının yakın gelecekte Google Phone uygulamasında WhatsApp aramalarını görebileceğini ortaya koymuştu, ki bu özellik iOS'ta zaten mevcuttu.

Unicode 15.1, geçen yılın eylül ayında tanıtılmıştı ve WhatsApp beta sürümleri tarafından Android platformunda destekleniyordu. Ancak bu emojiler, uygulamanın klavyesinde görülmüyordu, bu da kullanıcıların bu emojileri sohbetlerinde kullanamamalarına neden oluyordu. Ancak WhatsApp'ın en son beta sürümü (Android için 2.24.6.7), Unicode 15.1 emojilerini klavyeye ekliyor, bu da kullanıcıların bu yeni emojilerle iletişimlerini zenginleştirmelerine olanak tanıyor.

Unicode 15.1 ifadeleri arasında bir çok yeni emoji bulunuyor. Eğer bu emojileri henüz göremiyorsanız, WhatsApp'ın beta programına katılım durumunuzu uygulamanın Play Store listesinden kontrol etmeniz veya belirli bir sürümü APKMirror üzerinden yüklemeniz öneriliyor. 

Editör: Enes Sapmaz