Bunun yanı sıra bu videomuzda Summer Game Fest'te ve Sony'nin State of Play etkinliğinde gösterilen oyunlarla ilgili de detayları paylaştık

Starfield 

Bethesda'nın "Uzay Skyrim'i" olarak adlandırılan yeni galaksiler arası rol yapma oyunu Starfield'dan yaklaşık 15 dakikalık bir oynanış videosu yayınlandı. Henüz net bir çıkış tarihi belli olmayan ancak en geç 2023 yılının ilk yarısında çıkacak olan Starfield ilk günden Game Pass'e gelecek. Ancak çıkış tarihi belli olmasa da Bethesda, oyunlarını piyasaya sürmek için iki dönem kullanıyor: Kasım ayı ya da bir sonraki yılın mart ayı. Bu yüzden kasım ayına yetiştirilemeyen Starfield’ın 2023’ün mart ayında çıkma ihtimali oldukça yüksek gözüküyor.

Ayrıca Starfield severlerin kendi istedikleri şekilde tasarladıkları karakterleriyle yeni dünyalar keşfetmelerine imkan sağlayacak. Bunun yanı sıra oyunun büyüklüğü, oyun içerisinde yapabileceklerimiz, grafikler, rol yapma detayları ve birçok detayı Starfield'ın yeni yayınlanan oynanış videosunda gördük.

Last of Us Remake

Naughty DogThe Last of Us'ın yeniden yapımının fragmanını yayınladı. Last Of Us Remake, Playstation 5’e 2 Eylül’de çıkacak ve ayrıca çıkışından bir süre sonra ise PC platformuna gelecek. Ayrıca Naughty Dog'un yaptığı son açıklamalarına göre The Last of Us Part 1 Remake'in oyunu tamamlanmış durumda.

Kojima Xbox'ta

Oyun dünyasının dahi ve popüler ismi, Metal Gear ve Death Stranding'in yaratıcısı Hideo Kojima ile Xbox ile ortaklığını duyuruldu. Henüz resmi duyurusu yapılmayan bir oyun üzerinde çalıştığı belirtilen Kojima'nın yeni oyununun daha önce sızdırılan Overdose olması bekleniyor. Ayrıca yeni Kojima yapımının bulut tabanlı olması da gündemde yer alıyor.

Overdose

Ünlü oyun yapımcısı Hideo Kojima’nın Overdose adlı yeni bir korku oyunu üzerinde çalıştığı bildirildi. Oyun endüstrisi uzmanlarından güvenilir isim Tom Henderson, Kojima Productions’ın ilk oyunu olan Death Stranding’de rol alan Margaret Qualley’nin yer aldığı Overdose isimlidir oyunun geliştirildiğini iddia etti.

Forza MotorSport

Yarış oyunları son birkaç yılda yeni parlak dönemini yaşıyor. Need For Speed serisi ve Forza serisi gibi ikonik oyunlar sayesinde yarış oyunları artık daha ciddi ve üzerine düşülür yapımlar haline geldi. 

Xbox Game Studios'un Forza serisinin simülasyon tarafına daha yakın olan oyunu Forza Motorsport'tan yeni bir video yayınlandı. Muhteşem grafikleri dinamik ışıklandırması ve gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisi ile harika görünen bir oyun bizleri bekliyor. Bunun yanı sıra Forza Motorsport, 2023 ilkbahar döneminde daha gerçekçi araç fizikleriyle ilk günden Game Pass için çıkış yapacak.