Siz sabahtan akşama kadar Twitter'da çok vakit geçirebilirsiniz ancak bu size para kazandırmayabilir. Fakat Twitter çalışanıysanız ve şirketiniz için uyku tulumuyla genel merkezde uyumaya varacak kadar sitede zaman geçiriyorsanız bu durum değişebilir. 

Twitter'ın ürün yönetimi direktörü Esther Crawford, 2022 Kasım ayında Twitter merkezinde yerde bir uyku tulumuna sarılmış ve gözünde maskeyle uyurken görüntülenmişti. Bu fotoğraf internette viral olmuştu.

Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi! Opera, tarayıcısına yapay zeka müjdesini verdi!

Crawford Twitter'dan yaptığı paylaşımda "Ekibiniz son teslim tarihlerini belirlemek için gece gündüz uğraşırken bazen #SleepWhereYouWork (Çalıştığınız yerde uyursunuz)." diye tweet attı.

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından birçok insan uzun çalışma saatlerinden şikayet ederken Crawford'un bu hareketi onun hayatını tamamen değiştirdi. 

Artık üst düzey bir yönetici

esther-crawford2

Musk Twitter'ı devralmadan önce, 39 yaşındaki Crawford orta düzey bir çalışandı, ancak kaderi kısmen Twitter fotoğrafı ve ayrıca Twitter'ın kahve dükkanı The Perch'te Musk ile şans eseri karşılaşması sayesinde değişti.

Financial Times'ın haberine Crawford kendisini Musk'a tanıttıktan sonra ödemeler ve içerik üreticileri hakkında konuşmak için onunla bire bir görüşme ayarladı. Elon Musk, Twitter'da mavi tik satmak istiyordu. Elon Musk ödemeler konusunda Crawford'un fikirlerini beğenmiş olmalı ki genç kadın Twitter'da ödemelerden sorumlu genel müdür pozisyonuna geldi. Esther Crawford'un Twitter'da Elon Musk'ın yakın çemberine girdiği belirtiliyor.

Financial Times'a göre bu çemberde çok fazla kadın çalışan bulunmuyor.

Editör: Burak Karahan