The Day Before, The Division ile The Last of Us'ın bir birleşimi diyebileceğimiz, çok daha detaylı ve büyük bir çevrimiçi hayatta kalma oyunu olarak karşımıza çıkmıştı. Oyundan paylaşılan görüntüler harika görünüyordu ve inanılmaz derecede iddialıydı. Oyun bir noktada Steam'de en çok İstek Listesi'ne eklenen oyun konumuna çıktı. Hatta birçok insan gösterilenlerin bir aldatmaca olduğunu bile söylüyordu. Özellikle de oyunun geliştiricileri çok küçük bir ekipti ve gösterdikleri görüntüleri destekleyecek bir geçmişe sahip değillerdi. Özellikle PC oyuncuları, bunun gibi hikayelere çok aşinadır. Bu nedenle de ne olacağını görmek için beklemeye geçmiştik. Ancak biraz daha fazla beklememiz gerekecek.

The Day Before tam 9 ay ertelendi

the-day-before-1

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

The Day Before başlangıçta Haziran 2022'de çıkış yapacaktı fakat geliştirici ekip oyunu Unreal Engine 4'ten 5'e geçirmek istedikleri için oyunu 1 Mart 2023'e erteledi. Geliştirici Fntastic, uzun bir oynanış demosu planlıyordu. Ancak bu demo da geçtiğimiz günlerde ertelenmişti. Şimdi geliştirici ekip yeni bir son dakika açıklaması yayınladı ve oyunun 10 Kasım 2023'e ertelendiğini duyurdu. Ancak ertelenmeden daha şaşırtıcı olan şey ertelenme sebebi ve oyunun Steam'den kaldırılmasıydı.

Geliştirici Fntastic, The Day Before'un başka birinin The Day Before adının ticari markasını elinde tutuyor olmasından dolayı Steam'den kaldırıldığını açıkladı. Yapılan açıklamada geliştirici bu sorunu çözmek için uğraştığını açıkladı. Ayrıca ticari marka başvurusuna dair bağlantıya buradan da ulaşabilirsiniz.

Elbette hayranlar bu haberin ardından oyuna daha da şüpheli yaklaşmaya başladı. Olayın oyunun piyasaya çıkmasından bir aya yakın bir süre kala yaşanması kafalarda soru işareti bırakıyor. Çünkü oyun duyurulalı çok uzun bir süre oldu ve marka ismiyle çok fazla şey paylaşıldı. Ekip büyük olasılıkla sadece adını değiştirebilse de, son iki yılda çok fazla heyecan yarattı ve ad PC oyuncuları arasında iyi biliniyor, bu nedenle ad değişikliği pazarlamada baş ağrısına yol açabilir.

Editör: Burak Karahan