Steam Deck ne zaman gelecek?

Valve açıklamalarında Steam Deck için bir ön siparişiniz varsa yıl sonuna kadar Steam Deck'i alabileceğinizi söyledi. Hatta şirket, siparişiniz yoksa bile yeni bir ön sipariş oluşturup, taşınabilir oyun konsolunu yılın 4. çeyreğinde elinizde olacağını belirtiyor.

steam deck  ne zaman gelecek (3)

Ön siparişler daha erken teslim edilecek

Valve, Steam Deck hakkında bilgi paylaştığı bir blog gönderisinde, "Talebi, rezervasyon kuyruğundaki herkes için tahmin ettiğimizden daha kısa sürede karşılayabileceğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz" dedi.

"Steam Deck'i etkileyen tedarik zinciri eksikliklerinin çoğu yavaş yavaş ortadan kalkıyor ve üretimi artırmaya devam ediyoruz, böylece her zamankinden daha fazla Deck üretebiliyoruz."

steam deck  ne zaman gelecek (1)

Valve ayrıca, "Son çeyrek veya daha sonraki" rezervasyon pencereleri olan birçok kişinin 3. çeyreğe sıra almaya başladığını söylüyor. Bu nedenle, gönderme tarihlerinin değişip değişmediğini görmek için rezervasyon pencerenizi kontrol edebilirsiniz isteyebilirsiniz.

Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi Yakuza oyununun canlı uyarlaması geliyor! Amazon tarih verdi

Steam Deck sevkleri iki katına çıkıyor

Ayrıca Valve, lansmanından bu yana sevkiyatları sürekli olarak artırmaya devam ediyor. Nisan ayında haftada iki kez rezervasyon e-postaları göndermeye başlayan şirket, Haziran ayında haftada müşterilerine sevk ettiği Steam Deck sayısını iki katına çıkaracağını söyledi.

steam deck  ne zaman gelecek (2)

Kullanıcıların belirttiğine göre Steam Deck, Şubat ayında ilk piyasaya sürüldüğünde kenarlarda kaba ve çık ağırdı ancak Valve, bir kaç içinde bu durumu telafi etmek için avuçiçi oyun bilgisayarına daha eksiksiz hissettiren birçok yeni güncelleme yayınladı. 

Editör: Enes Sapmaz