Bu yıl Malezya ve Endonezya ortaklığında düzenlenen PUBG Mobile 2022 dünya şampiyonasında ülkemizi temsil eden S2G Esports rekor kırarak galibiyete ulaştı. 3 gün süren turnuvada Brezilyalı, Nepalli ve Moğol rakiplerini geride bırakan temsildimiz şampiyon oldu.

Capcom'un yeni rol yapma oyunu Kunitsu-Gami: Path of the Goddess için tarih verildi Capcom'un yeni rol yapma oyunu Kunitsu-Gami: Path of the Goddess için tarih verildi

S2G Esports şampiyon

Fl9f3rVakAA-LvO

PUBG Mobile 2022 şampiyonası toplam 16 takımın katılımıyla gerçekleşti. Her gün 6 maç oynanan ve 3 gün süren turnuva sona erdi.

İlk gün pek istedikleri bir başlangıç yapamayan temsilcimiz S2G Esports, üçüncü gün rekor puanla adeta şov yaptı. PUBG Mobile tarihinde en yüksek skor S2G Esports tarafından elde edildi. Şampiyon S2G toplamda 510 bin dolar büyük ödülün sahibi oldu. İkinci DRS Gaming ekibi 292 bin dolar, üçüncü Alpha 7 ekibi ise 217 bin doları kasasına koydu.

Fl9iRTxagAoiDO4

Ayrıca turnuvada yarışan diğer temsilcimiz Fire Flux Esports da tüm maçlarında rakiplerine puan izni vermemek için enlinden geleni yaptı ve kupayı ülkemize getirmekte büyük rol sahibi oldu. FF Esports şampiyonayı 15. sırada tamamlasa da ilk gün aldığı galibiyetle herkesi ümitlendirmişti. Yine ekibin önemli ismi Soulless şov maçını kazanarak 3000$ ödüle hak kazandı.

PUBG Mobile 2023 şampiyonası Türkiye'de yapılacak.

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023 Büyük Finalleri Türkiye’de düzenlenecek PUBG Mobile Dünya Şampiyonası 2023 Büyük Finalleri Türkiye’de düzenlenecek

Editör: Burak Karahan