1964'te yayına başlayan orijinal Addams Ailesi dizisinde Wednesday karakterini canlandıran Lisa Loring hayatını kaybetti. 64 yaşındaki oyuncu geçtiğimiz günlerde felç geçirmişti ve yaşam destek ünitesine bağlıydı. 

52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor 52 yıldır esir tutulan katil balina Lolita sonunda serbest bırakılıyor

Ölüm haberini yakın arkadaşı Laure Jacobson Facebook hesabından paylaştı:

“Arkadaşımız Lisa Loring'in ölümünü büyük bir üzüntüyle bildiriyorum. Dört gün önce, sigara ve yüksek tansiyonun neden olduğu ağır bir felç geçirdi. Üç gündür yaşam destek ünitesindeydi. Dün ailesi onu çıkarmak gibi zor bir karar verdi ve dün gece hayatını kaybetti.”

Loring'in kızı Vanessa Foumberg daha sonra annesinin vefatını doğruladı ve Variety'ye "İki kızının ellerini tutarak huzur içinde öldü" açıklamasını yaptı. 

İzleyiciler Jenna Ortega ve Christina Ricci'ye daha aşina olsalar da , 1960'larda Wednesday Addams'ın başrolünü ilk kez Loring oynamıştı. Loring, New Yorklu karikatürist Charles Addams tarafından sevilen çizgi dizi serisinin ilk canlı aksiyon uyarlamasında yer almıştı.

28 Ocak'ta öldüğü duyurulan Loring, sadece 3 gün yaşam destek ünitesine bağlı kaldı.

wednesday-original

1958 yılında doğan Lisa Loring, The Addams Family ile ün kazandı. Ünlü oyuncu The Girl from U.N.C.L.E., Barnaby Jones ve The Phyllis Diller Show gibi yapımlarda da yer almıştı. Loring, 1964'te hayat verdiği Wednesday Addams karakterini, 1977 yılında yeniden canlandırmıştı. Günümüzde Netflix'in Wednesday dizisinde ise Jenna Ortega, Wednesday karakterine hayat veriyor.

Editör: Burak Karahan