Daha önce Lionel Messi, Kevin Durant ve Snoop Dogg gibi ünlüler de Call of Duty'de yer almıştı, ancak Nicki Minaj bu kez serinin kendi adını taşıyan ilk kadın operatör karakteri olacak. Geliştirici ekip, Minaj'ın "Call of Duty dünyasına eklenen ilk kadın ünlü operatör" olduğunu vurgulayarak duyuruyu yaptı. Ayrıca, Minaj'ın bu yılın başlarında yayınladığı "Çalma süresi bitti; bu 'Chill Nicki' değil; bu Red Ruby Da Sleeze" parçasına da gönderme yapıldı. Aynı zamanda ünlü rapçi Snoop Dogg ve 21 Savage de "50 Years of Hip Hop Celebration" parçası için Warzone ve Modern Warfare 2'de Minaj'a eşlik edece.k

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Nicki Minaj, Call of Duty'nin 5. Sezonunun ilerleyen saatlerinde ortaya çıkacak ve oyuncular tarafından kontrol edilebilir bir karakter olarak kullanılabilecek. Oyuncuların Minaj'ın karakteriyle birlikte özel satılık öğeleri ve pembe tüfeği gibi benzersiz ekipmanları satın alabileceği belirtiliyor.

Geçtiğimiz yılın bir videosunda Lil Baby, Bukayo Saka ve Pete Davidson gibi ünlülerin de Call of Duty'de görüneceği önizlenmişti, ancak bu isimlerin oyunda yer alıp almayacağı henüz kesinleşmedi.

Call of Duty'nin 5. Sezonu, 2 Ağustos sabahı saat 9:00 PT'de başlayacak ve hem Call of Duty: Modern Warfare II hem de Call of Duty: Warzone için çok oyunculu eklemeleri içerecek. Ayrıca, Warzone 2.0 güncellemesiyle yeni haritalar ve alanlar da oyuncuları bekliyor olacak. Ayrıca, Call of Duty 2023 (Call of Duty: Modern Warfare 3) de bu sezonda Warzone'da tanıtılacak.

Editör: Enes Sapmaz