Burada yaşam kanıtlarının bulunması imkansız olarak görülüyordu! Yerin 4 metre altından çıktı Burada yaşam kanıtlarının bulunması imkansız olarak görülüyordu! Yerin 4 metre altından çıktı

Belirtilene göre Teksas, geçen hafta boyunca, ağır ve zorlu geçen bir kuraklıktan muzdaripti. Bu kuraklık, Glen Rose'daki Dinosaur Valley Eyalet Parkı'ndan geçen nehrin kurumasına ve devasa dinozor ayak izlerinin ortaya çıkmasına neden oldu.

dinozor izleri (1)

Dinozorun izleri nehirin kurumasından sonra ortaya çıktı

Parkın Facebook sayfasında yayınlanan bir videoda nehir tamamen kurumuş olduğu ve milyonlarca yıl önce atılan adımlar devasa bir küme halinde görülebiliyor.

dinozor izleri (2)

Eylalet parkı görüntüleri paylaşarak şunları yazdı: "2022'deki Kuraklıktan Sonra Dinozor Vadisi Eyalet Parkı'ndaki Paluxy Nehri'nde Büyük İzler Ortaya Çıktı."

"Normalde bu izler su ve çamurun altındaydı."

İzlerin çoğu Acrocanthosaurus'a ait

Park görevlileri, iki dinozor türüne ait izlerin ortaya çıkarıldığını ortaya koyan bir açıklamada keşiflerini doğruladı. Açıklama yapan park sözcüsü Stephanie Salinas Garcia şunları söyledi: "Parkta yakın zamanda ortaya çıkarılan ve nehrin farklı yerlerinde keşfedilen izlerin çoğu Acrocanthosaurus'a ait.

dinozor izleri (1)-1

"Bu, bir yetişkin olarak yaklaşık 4.5 metre boyunda ve yedi tona yakın bir dinozordu."

Ayrıca Park, Acrocanthosaurus'un yanı sıra, 60 fit uzunluğunda ve yaklaşık 44 ton ağırlığında olan Sauroposeido'nun izlerine de rastladı.

Haberimize konu olan videoya buradan göz atabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz