Geçen ay Google, Microsoft ile aralarındaki tatlı rekabette üstünlük sağlamak için Bard'ın halka açık sürümünü kullanıcılara sundu. Microsoft destekli OpenAI'nin bir sohbet robotu olan ChatGPT'nin geçen yıl piyasaya sürülmesi, yapay zekayı daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için teknoloji sektöründe yeni bir sıçramaya neden oldu.

Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda Google, Android'e yapay zeka müjdesini verdi! Gemini bir sonraki güncelleme ile yolda

Google, Bard'ı, içerik oluşturmak için geçmiş verilere dayanan teknoloji olan üretken yapay zeka ile işbirliğine izin veren bir deney olarak tanımlıyor.

Google Cuma günü yaptığı açıklamada, Bard'ın Java, C++ ve Python dahil 20 programlama dilinde kod yazabileceğini ve ayrıca hata ayıklamaya ve kullanıcılara kodu açıklamaya yardımcı olabileceğini söyledi.

google bard (2)

Şirket, Bard'ın "...Bu kodu daha hızlı yapabilir misiniz?" veya "...Bu kodları optimize edebilir misiniz?" gibi basit komutlarla kodu daha hızlı veya daha verimli hale getirmek için optimize edebileceğini söyledi.

Şirket, yapay zeka teknolojisinde hızla ilerleyen bir yarışta Microsoft'ta zemin kazanmak için kullanıcılar ve geri bildirimler arayarak, bu yılın Mart ayı sonlarında sohbet robotu Bard'ı halka sunmaya başlamıştı.

Editör: Enes Sapmaz