İngiltere'nin Dudley şehrinde yaşayan bir kadın, arka bahçesinde bulduğu insan kafatası sonrası neye uğradığını şaşırdı. Polisi arayan kadının getirilen bu insan kalıntısı aslında bir başlangıçtı...

Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı! Paris, 'kaldırım mafyası' e-scooter şirketlerin savaş açtı!

“Uyluk kemikleri, kafatasları, çene kemikleri..."

BBC News'ün haberine göre, 88 yaşındaki Ann Mathers, bahçesinde kafatası bulduktan sonra ilk olarak kızını aradı. Daha sonra ise polise ulaşan kadının ifadesi sonrası polis, bögeyi suç mahalli olarak kabul etti ve kordon altına aldı. Yaşanan bu incelemenin ardından gerçek ortaya çıktı.

Mathers'ın kızı Lorraine Lloyd BBC ile yaptığı görüşmede, “Uyluk kemikleri, kafatasları, çenesinin alt kısmı, çene kemikleri var, aklınıza başka ne gelirse, hepsi bahçeye geliyor” dedi ve devam etti: “Gördüğünüz şey insanların aileleri, insanların sevdikleri, bu korkunç bir şey.”

_125978760_bones1

Mezar hırsızı porsuklar

İncelemeler sonrasında olayın sebebinin porsuklar olduğu anlaşıldı. Yaşlı kadının bahçesine getirilen insan kaılıntılarının, porsuklar tarafından yakındaki bir mezardan çıkarıldığı ve halka açık bir patika yolutla Mathers'ın bahçesine bırakıldığı anlaşıldı.

Aslında bu olay bizim için kulağa çok ilginç gelse de, "mezar hırsızı porsuklar" oldukça fazla yaşanan bir olay. 

Berwick'te porsuklar düzenli olarak mezarları rahatsız ediyor. Porsuk gruplarının bölgeden taşınması için düzenlenen bir dilekçe, "Sorun, mezarlıklardaki porsukların mezar yerlerini kazması ve ailelerin yıkımına neden olması" açıklamasını içeriyor. Dilekçede şu sözler de dikkat çekiyor: "Evet, porsukların kazması ve yemesi doğalarında var ama kemikleri topraktan çıkarmak ve son dinlenme yerini yok etmek doğal değil."

Dilekçe ayrıca, "Kimse porsukların zarar görmesini istemiyor" diye devam ediyor ve "onları mezarlıklardan insanca uzaklaştırma hakkı" için çağrıda bulunuyor.

Şehirde yaşanan bu olaylar sonrasında porsukların mezarlara zarar vermesini engellemek için bölgede düzenli olarak devriyeler yapılmaya bşalandı. Yakında daha radikal bir çözüm üretileceği belirtiliyor.

Editör: Burak Karahan