Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Lockly'nin Visage'i, Wi-Fi ve Matter akıllı ev standardı ile uyumlu olarak çalışarak mevcut akıllı ev sistemlerine entegre olabiliyor. Ancak, Matter'ın resmi sertifikasyonu henüz tamamlanmış değil. 2MP çözünürlüklü kızılötesi sensörleri kullanarak 2.6 feet uzaklıktan yüz tespiti yapabilen bu akıllı kilit, parmak izi, anahtar veya başka cihazlara ihtiyaç duymadan kapıyı açma özelliği sunuyor. Ayrıca, 100 farklı profil depolama kapasitesine sahip olan Visage, kapıyı sadece bir buçuk saniye içinde açabiliyor.

ev kilidi (2)

Visage, yüz tanıma özelliğiyle çalışmasının yanı sıra, 3D biyometrik parmak izi okuyucuya sahip ve Apple'ın Home Key, iPhone ve Watch ile uyumlu. Lockly'nin Zeno serisinin ilk ürünü olan Visage, özellikle Apple cihazlarına entegrasyona odaklanmış durumda. Aynı zamanda, Apple Home, Google Assistant ve Amazon Alexa gibi teknolojilerle de uyumlu olması planlanıyor. Visage, Air Transfer ve PIN Genie gibi Lockly'nin mevcut teknolojilerini de içeriyor.

Fiyatı 350 dolar olarak belirlenen Visage, bu yaz satışa sunulacak. Lockly'nin Visage dışında, dokunmadan çalışan bir akıllı kilidini tanıtan diğer şirketler arasında Philips de bulunuyor. Ayrıca, Lockly, akıllı kilidiyle birlikte CES 2024'te 80 dolarlık Matter Link Hub'ı da duyurdu. Bu cihaz, Visage kilidini kimin açtığını gösterme özelliğine sahip olacak ve aynı zamanda mevcut Lockly cihazlarınızı Apple Home üzerinden yönetmenize olanak tanıyacak. Lockly, Matter Link Hub'ı bu yıl içinde piyasaya sürmeyi planlıyor.

Editör: Enes Sapmaz