Grok chatbot, Elon Musk'ın liderliğindeki xAI'nin cevabı olarak ön plana çıkıyor ve kullanıcılara gerçek zamanlı sohbetlerde yapay zeka desteği sunuyor. Şu ana kadar, Grok sadece X'in daha yüksek maliyetli Premium+ seviyesine abone olanlar için mevcuttu. Ancak Elon Musk'ın son açıklamasıyla birlikte, bu özellik artık X'in genel Premium kullanıcılarına da sunulacak.

Musk, Grok'un erişilebilirliği hakkında bilgi verirken, aynı zamanda X'in web sitesinde doğrudan bir konuşma başlatma konusunda adımları gösteren bir video da paylaştı. Bu adım, kullanıcıların Grok'un potansiyelinden tam anlamıyla yararlanmasını sağlamak için atılmış önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik! Snapchat'ten durumu kurtaracak yeni özellik!

xAI'nin Grok-1 modeli, chatbot'un güç kaynağını oluşturuyor ve bu model Mart ayında Elon Musk tarafından açık kaynaklı hale getirildi. Ancak bu duyurudan önce, Musk, OpenAI ve Sam Altman'a dava açarak, şirketin kar amacı gütmeye başladığını iddia etmişti. Ancak OpenAI, Musk'ın iddialarını reddetti ve onunla herhangi bir anlaşma olmadığını belirtti.

Editör: Enes Sapmaz