Elon Musk, CNBC ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda şirketin 'yarı yolda bıraktığı bazı kişileri yeniden işe alması' gerektiğini söyledi. Musk, "Yeniden insanları işe almamız gerekiyor ve umarım bize çok kızmazlarsa, işten çıkarılanlardan bazılarını yeniden işe alabiliriz" dedi.

“Umutsuz zamanlar umutsuz önlemler gerektirir. Serbest bırakılan bazı insanların muhtemelen bırakılmaması gerektiğine şüphe yok. Anlamak için zamanımız yoktu… yaygın kesintiler yapmak zorunda kaldık. Bu, herkesin Twitter'ı bırakmasının korkunç bir şey olduğu anlamına gelmiyor” 

skynews-elon-musk-twitter_5938597

Musk, 2022'de sosyal medya platformunun dizginlerini devraldıktan sonra pek çok eleştiriyle karşılaştı. Tartışmalı hamlelerinden bazıları arasında toplu işten çıkarmalar, yasaklanan hesapların eski haline geri getirilmesi, gazetecilerin askıya alınması ve daha önce ücretsiz olan hizmetler için ücret talep etmesi gibi şeyler vardı.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Musk, Kasım 2022'de şirketin işgücünün yaklaşık %50'sini işten çıkardı. Daha sonra, çalışanları yeni bir Twitter vizyonunu gerçekleştirmek için "son derece zorlu"  denebilecek bir çalışma kültürüne adapte olmak gerektiğini vurguladı.

Editör: Enes Sapmaz