Moss Air, adından da anlaşılacağı gibi, içinde gerçek yosun bulundurarak karbon dioksiti oksijene dönüştürme yeteneğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca, hava üzerindeki ince tozları etkili bir şekilde temizleyebilme özelliği ile de öne çıkıyor. Yapılan araştırmalara göre, yosundaki bakterilerin, zararlı uçucu organik bileşenleri (VOC'lar) şekerlere parçalama yeteneği bulunuyor.

Moss Air, tasarımında yer alan LED aydınlatmalı bölme ve şeffaf kapağı ile estetik bir görünüme sahip. Cihazın üst kısmında bulunan manyetik top, kullanıcılara teraryum modunda sisleme veya çevreyi nemlendirme seçenekleri sunuyor. Yosun panelini kolayca değiştirmeyi veya temizlemeyi sağlayan bu tasarım, kullanıcı dostu bir deneyim sunuyor.

hava-2

Eklembacaklıların atası keşfedildi! Eklembacaklıların atası keşfedildi!

Moss Air, 1.600mAh kapasiteli bataryası sayesinde tek bir şarjla yaklaşık sekiz saat çalışma süresi sunuyor. Ayrıca, 400 ml su kapasitesine sahip su tankı, kullanıcıların suyu kolayca doldurmasını veya kağıt filtreleri değiştirmesini sağlıyor. USB-C aracılığıyla şarj edilebilen cihaz, mobil kullanım için ideal bir seçenek sunuyor.

Ürün, Amazon'da Ocak 2024'ün sonlarına doğru satışa sunulacak ve kullanıcılar siyah veya beyaz renk seçeneklerinden birini tercih edebilecek. Başlangıçta 99 $ fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek olan Moss Air, Kickstarter ve Indiegogo kampanyalarında 79 $'lık bir fiyatla destek bulmuştu, bu da talebin yüksek olduğunu gösteriyor. Inovatif özellikleri ve şık tasarımıyla dikkat çeken Moss Air, hava temizleme ve nemlendirme konusunda yenilik arayan kullanıcılar için çekici bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Editör: Enes Sapmaz