Discord'un Activities özelliği üzerinden gerçekleştirilen denemeler, kullanıcılara YouTube izleme, poker oynama ve beyaz tahta paylaşma gibi etkinlikleri sohbet sırasında gerçekleştirmelerine olanak tanıdı. Yeni SDK'nın kullanıma sunulmasıyla birlikte, bu tür paylaşılan deneyimlerin sayısında önemli bir artış bekleniyor.

Threads ve Instagram daha çok birleşiyor! Threads ve Instagram daha çok birleşiyor!

Ayrıca, Discord'un uygulama önerileri programını tekrar hayata geçireceği duyuruldu. Bu program, geliştiricilere uygulama fikirleri sunmaları ve 30.000 dolara kadar fon elde etmeleri için bir platform sağlıyor. Geçtiğimiz yıl bu program kapsamında desteklenen projeler arasında bir mercan resif kamerası, şehir kurma simülasyonu ve sanat portföyü uygulaması yer alıyordu.

Discord ayrıca, kullanıcıların hesaplarına uygulamalar ekleyebilecekleri bir teknoloji üzerinde denemeler yaptığını duyurdu. Beta sürümü, SDK ile birlikte 18 Mart'ta kullanıma sunulacak. Bu sayede kullanıcılar, deneyimlerini sunucular arasında taşıyabilecek ve uygulamalara direkt olarak DM'lerde, grup sohbetlerinde ve küçük sunucularda erişebilecekler.

Bu geliştirmeler, Discord'un önceki işten çıkarmaların ardından platformu daha güçlü ve karlı bir hale getirme amacını yansıtıyor. Şirket ayrıca, oyun geliştiricileri ile yapılan bir ortaklık programı aracılığıyla temalı avatarlar ve profil efektleri satışını içeren yeni gelir kaynakları oluşturma çabalarını sürdürüyor.

Editör: Enes Sapmaz