Dead Cells, Motion Twin tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir 2018 yapımı bir roguelike-metroidvania oyunudur. Oyun Linux, macOS, Nintendo Switch, PlayStation 4, Windows ve Xbox One için 7 Ağustos 2018'de piyasaya sürülmüştü.

God of War Ragnarök PC'ye geliyor! God of War Ragnarök PC'ye geliyor!

Dead Cells, oyunun dördüncü ücretli DLC'si olan Castlevania temalı devasa bir genişleme paketiyle oyuna yeni bir hava kattı. 

castlevania deadcells (1)-1

Elden Ring'in 2 boyutlu aksiyon oyunu olan Dead Cells ile yeni zindanları keşfedecek ve silahlar toplayarak sizi öldürmeye çalışan yaratıklarla savaşacaksınız. Oyunun roguelike unsurlarının üstüne bir de Castlevania teması ekleyen geliştiriciler, Return the Castevania adlı DLC'sini yayınladı. Dead Cells'in dördüncü ücretli genişleme paketi olan yenilik, 6 Mart 2023'te PC, Xbox One, PlayStation 4 ve Nintendo Switch için yayınlandı. Dead Cells'te, oyuncu Mahkum adı verilen amorf bir yaratığın rolünü üstlenir. Mahkum olarak, oyuncu adanın Kralını öldürmek için hastalıklı bir adadan çıkmak için savaşmalıdır. 

castlevania deadcells (2)

Dead Cells'in Castlevania genişletmesi, Dracula kalesi, ürkütücü dış mahalleleri ve içi mum ışığıyla aydınlatılan iki yeni biyomda, Castlevania serisinden çok sayıda ikonik silahın, klasik düşmanların ve perili şato boyunca oldukça zor olan üç ayrı bölüm sonu canavarının dövüşünü içeriyor.

Editör: Enes Sapmaz