Stüdyo yayınladığı kısa bir blog yazısında, oyuncuların satın alması için yeni karakter veya kostüm yapma planı olmadığını belirtti.

Hereos of the Storm'a yeni mağaza içerikleri gelmeyecek

Blizzard'ın MOBA oyunu olan Heroes of the Storm'un gelişimi yavaş yavaş sonlandırıyor. Cuma günü yayınlanan kısa bir blog yazısında şirket, MOBA'yı artık Starcraft 2 gibi oyunlara benzer bir şekilde desteklemeyi planladığını söyledi.

Hereos of the Storm kapatılıyor (2)

Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu! Netflix, yeni ücretsiz mobil oyununu duyurdu!

Bunun yanı sıra Blizzard, ileriye dönük olarak, hayranların Heroes of the Storm'un hataları gideren ve sorunları gerektiği gibi dengeleyen yama güncellemeleri yayınlamaya devam etmesini bekleyebileceğini belirtti. Ancak tüm bunlara rağmen şirketin, MOBA oyunu için mağazaya yeni içerik ekleme planları bulunmuyor.

Hereos of the Storm kapatılıyor (1)

Blizzard, oyunun bir sonraki yamasıyla birlikte oyunculara ücretsiz bir oyun içi binek hediye edeceğini belirterek, “Tüm kahramanlar topluluğumuza 'teşekkür ederim' diyoruz” dedi.

"En tutkulu topluluklarımızdan biri olmaya devam ediyorsunuz, devam eden bağlılığınız ve desteğiniz için minnettarız ve her zaman olduğu gibi sizi Nexus'ta görmeyi dört gözle bekliyoruz."

MOBA oyunun içerik desteği her geçen gün daha fazla azalıyor

Hereos of the Storm kapatılıyor (4)
Cuma günü yapılan bu duyuru, Blizzard'ın MOBA oyunu evreni için yavaş bir ölüm olacak üzücü bir dönemi başlattığını söyleyebiliriz. 2018'de eski stüdyo başkanı J. Allen Brack, stüdyonun Heroes of the Storm üzerinde çalışan personelin bir kısmını başka projelere taşımak için "zor" bir karar verdiğini söylemişti. O zamandan beri, yeni oyun içeriklerinin ritmi her geçen gün yavaşladı.

Hereos of the Storm kapatılıyor (3)

Ayrıca oyuna en son eklenen kahraman 2020'de gelmişti. Blizzard'ın Heroes of the Storm espor sahnesine verdiği desteği aniden sona erdirme kararı da birçok profesyoneli şirkete karşı küsmesine sebep oldu.

Değerli düşüncelerinizi biz Megabayt ekibiyle yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz