ABD ordusunun geçtiğimiz günlerde düşürdüğü üç UFO, dünya basınında geniş bir şekilde yer bulmuştu. Muhtemelen balon olan bu nesneleri düşürmek için ABD ordusunun harcadığı para miktarı ortaya çıktı.

Wall Street Journal'ın haberine göre, ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'un üç cismi vurmak üzere kullanılmasına onay verdiği dört adet AIM-9X Sidewinder füzesinin toplam maliyeti 1.5 milyon dolar. Ve bu kadarla da kalmıyor.

1104951-1179225359

NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar! NASA'nın uzay araştırmalarında kullandığı bu materyalle çanta yaptılar!

Hesaplanan bu paraya enkaz araştırma maliyetleri dahil değil. Gazetecilere konuşan ismini vermek istemeyen kaynaklar, üç UFO'nun düşürülmesinin toplam maliyetinin muhtemelen yüz binlerce dolar daha fazla olduğunu söyledi.

Bununla birlikte bu rakam Çin'in casus balonunun bir F-22 Raptor savaş uçağıyla düşürülmesi için harcanan parayı da içermiyor. Amerikalı vatandaşlar, paranın böyle cömert bir şekilde harcanmasından son derece rahatsız olmuş durumda ve tepkilerini gösteriyor. Bazı Amerikalılar bu olayı 'utanç verici' olarak görüyor.

Editör: Burak Karahan