Amazon tarafından hazırlanan ve tarihin en büyük bütçeli dizisi olan Yüzüklerin Efendisi dizisinden ilk video yayınlandı. Bu video ile Yüzüklerin Efendisi dizisinin resmi adı ortaya çıktı: The Lord of the Rings: The Rings of Power

İlk tanıtım video geldi

Yüzüklerin Efendisi dizisi yaklaşık 5 yıldır yapım aşamasında ve dizi ile ilgili ilk video sonunda paylaşıldı. Aslında çok heveslenmemek gerekiyor çünkü videoda diziyle ilgili bir şey göremiyoruz. Sadece dizinin resmi adını öğrenebiliyoruz. Dizinin resmi ismi The Lord of the Rings: The Rings of Power yani Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri oldu.

İşte The Lord of the Rings: The Rings of Power teaser

Yüzüklerin Efendisi dizisi, 2 Eylül 2022’de Amazon Prime Video üzerinden yayınlanacak. Yüzüklerin Efendisi dizisi Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ını anlatacak. İkinci Çağ ise birçok önemli olayın gerçekleştiği 3441 yıllık bir dönemi kapsıyor. Dizinin başındaki isimler J.D Payne ve Patrick McKay olacak.

Siyahi hobbitler olacak

Harry Potter ve The Witcher gibi yapımlarla karşımızı çıkan oyuncu Sir Lenny Henry, Yüzüklerin Efendisi dizisinde Harfoot kabilesinden bir hobbiti canlandıracağını açıkladı ve böylece dizide sadece beyaz hobbitler olmayacağını dile getirmiş oldu. Lord of the Rings dizisinde siyahi bir hobbit olacak olması kimi çevreler tarafından olumlu karşılanırken, kitabın yazarı J.R.R Tolkien’in daha önce siyahi hobbitler olduğundan bahsetmemesi nedeniyle serinin hayranlarından tepki sesleri de yükselmeye başladı. Hayranlar, yapımın kitaplara sadık kalmasını istiyor. Dizide Harfoot kabilesine ait bir hobbiti canlandıracağını belirten Sir Lenny Henry, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Ben siyah bir Hobbit’im. Bu harika. Kitapların sağladığı özgürlük çarpıcı.”

Filmin müziklerini yapan Howard Shore, dizide de görev alabilir

Birinci sezonun çekimlerinin tamamlandığı Yüzüklerin Efendisi dizisinin müzikleri için Howard Shore ile görüşmeler sürüyor. Yüzüklerin Efendisi film üçlemesinin de müziklerine imza atan sanatçı ile anlaşılma ihtimali oldukça yüksek duruyor. Howard Shore aynı zamanda The Hobbit film üçlemesinin de müziklerini yapmıştı. Diğer yer aldığı projeler ise şöyle: he Departed, The Aviator, Dogma, Mrs. Doubtfire ve The Silence of the Lambs.