GameSpot tarafından paylaşılan ilk bilgilere göre, Yüzüklerin Efendisi serisinin son filmi ABD'deki sinemalarında 13 Nisan'dan itibaren filmin genişletilmiş bir versiyonu yayınlayacak. 11 Akademi Ödüllü Kralın Dönüşü'nün gösteriminin 4 saat 20 dakikalık bir versiyonu bulunuyor, bu da aslında filmin genişletilmiş bir sürüm olduğunu doğruluyor.

return of the king lotr (1)-1

28 Gün Sonra serisinin 28 yıl sonra yeni filmi geliyor! 28 Gün Sonra serisinin 28 yıl sonra yeni filmi geliyor!

Başlangıçta yirmi yıl önce yayınlanan serinin son filmi, 2020'nin sonlarında yeniden düzenlendi ve 4K kalitesine yükseltildi. Ancak yeni genişletilmiş versiyonun dünya çapında gösterilip gösterilmeyeceği henüz belli değil.

Yüzüklerin Efendisi'nin serisi, New Line Cinema ve Warner Bros.'un şu anda yapım aşamasında olduğunu duyurduğu daha fazla film ile Peter Jackson'ın katılımıyla kaliteli beyazperdeye geri dönmeye hazırlanıyor. Ayrıca Güç Yüzükleri'yle seriyi oldukça aşağıladığı söylenen Amazon yapımı dizi, kullanıcılardan bir çok tepkiye maruz kalmıştı.

return of the king lotr (2)

Bu yakında çıkacak filmler hakkında çok az şey bilinmesine rağmen, ünlü yönetmen Jackson şunları söyledi: "New Line Cinema ve Warner Bros. ile serinin ilerlemesine ilişkin vizyonlarını daha fazla duymak için onlarla konuşmayı dört gözle bekliyoruz."

Editör: Enes Sapmaz