YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar! YouTube'dan yapay zeka içerikleri için yeni karar!

YouTube'da 50'den fazla abonesi olan her kanal, bir konuğu iOS ve Android mobil cihazlarından canlı yayın yapmaya davet edebilecek. Ancak bu özellik, yalnızca bir konuğun katılmasına izin verir. Bunun yanı sıra kanal sahibi aynı canlı yayın sırasında konuklarını değiştirebilir.

youtube-cildirtacak-videodan-once-bes-reklam-gostermeye-basladi152676_0

Ortak yayınları, YouTube'un masaüstü uygulaması üzerinden planlayabilirsiniz ancak canlı yayın sırasında hem toplantı sahibi hem de konuğun mobil cihaz kullanması gerekir. Ayrıca toplantı sahipleri videodan önce, videonun ortasında ve videodan sonra gösterilebilen reklamlardan gelir elde edebilir.

Telefondan YouTube canlı yayınlarına nasıl katılır?

YouTube uygulamasını açın, "Oluştur"a ve ardından "Birlikte Canlı Yayına Geçin"e dokunun. Yayın ayrıntılarını girdikten sonra, "Bir ortak yayıncı davet et"i seçin ve ortak yayıncıya bir davet bağlantısı gönderin. Ardından, "Canlı Yayına Geç" düğmesini tıklayana kadar katılımcılar bekleme odasına gönderilir.

Son olarak YouTube, içerik oluşturucuların alışveriş canlı yayınlarını yönetmesini sağlayacak Facebook benzeri bir özellik sunarak hem ortak barındırmaya hem de bir markanın kanalına yönlendirmelere olanak tanıyacak. 

Editör: Enes Sapmaz