YouTube Shorts içerik oluşturucularına yönelik sunulan Dream Screen, TikTok'ta popüler olan yeşil ekran özelliğine benzer bir deneyim sunuyor. Bu yapay zeka destekli araç, videolarınızdaki arka planları otomatik olarak kaldırır ve kullanıcıların isteğine bağlı olarak bu arka planları yapay zeka tarafından oluşturulan görseller veya videolar ile değiştirir. Bu, içerik üreticilerine fantastik senaryoları gerçekleştirmeleri veya sıkıcı arka planları canlandırmaları konusunda yardımcı olacak.

Dream Screen'in pratikte ne kadar profesyonel ve etkileyici olduğu henüz görülmemiş olsa da, YouTube'un amacı içerik oluşturuculara yaratıcı özgürlük sağlamak ve hayal güçlerini kullanmalarını teşvik etmektir. Şirket, bu aracı 2024 yılında daha geniş bir kullanıcı kitlesiyle buluşturmadan önce bu yılın sonlarına doğru "seçili yaratıcılarla" test edecek.

İÇGÖRÜ ÖZELLİĞİ

YouTube Studio, içerik oluşturuculara beyin fırtınası yapmaları için yeni bir özellik sunacak. "İçgörü önerileri" özelliği, taslak taslaklar hazırlamak ve yaratıcı projeleri kavramsallaştırmak için içerik üreticilerine yardımcı olacak. Bu, yeni video fikirleri bulma ve içeriklerini daha iyi planlama konusunda destek sağlayacak.

TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı TikTok, avatar yapay zekasını tanıttı! Hem ürkütücü, hem kafa karıştırıcı

YOUTUBE (2)-2

MÜZİK ARAMALARI KOLAYLAŞIYOR

Creator Music'teki yardımcı arama özelliği, içerik üreticilerine videoları için uygun arka plan müziği bulmada yardımcı olacak. YouTube Başkan Yardımcısı Toni Reid, bu konuda şunları söyledi: "İçeriğinizin açıklamasını yazmanız yeterli; AI, doğru müziği doğru fiyata önerecektir." Hem Analizler hem de yardımcı müzik arama özelliği gelecek yıl içerik üreticilerinin kullanımına sunulacak.

YAPAY ZEKA DESTEKLİ DUBLAJLAR GELİYOR

YouTube, yapay zeka destekli dublaj özelliğini de sunuyor. Bu özellik, farklı dillerde metin tabanlı çeviriler üretebilecek ve içeriği farklı dillere dublaj yapabileceksiniz. İngilizce, Portekizce ve İspanyolca dillerinde test edilen bu özellik, içerik üreticilerinin daha geniş bir izleyici kitlesi hedeflemelerine yardımcı olacak.

YOUTUBER CREATE UYGULAMASI GELİYOR!

YouTube ayrıca içerik üreticilerine mobil cihazlarında içerik üretmelerine yardımcı olacak YouTube Create uygulamasını tanıtıyor. Bu ücretsiz uygulama, düzenleme, kırpma, otomatik altyazı ekleme, seslendirmeler, filtreler, efektler ve ritim eşleştirmeli telifsiz müzik gibi standart özellikleri içerir. Şu anda Android için beta sürümü bazı pazarlarda kullanıma sunulmuştur.

YouTube, içerik üreticilerine daha fazla yaratıcılık ve kolaylık sunan bu yapay zeka destekli özelliklerle platformunu güçlendirerek içerik üretimini daha erişilebilir hale getiriyor. Bu özelliklerin kullanıcılar tarafından nasıl benimseneceği merakla bekleniyor.

Editör: Enes Sapmaz