YouTube, izleme geçmişi kapalı olan ve önceden önemli bir izleme geçmişi bulunmayan kullanıcılar için ana sayfa önerilerini kapatma kararı aldı. Bu değişiklik, daha akıcı bir göz atma deneyimi sunmayı amaçlıyor. Kullanıcılar, ana sayfa akışında önerilen videoların yerine yalnızca arama çubuğunu ve kılavuz menüsünü görecektir. Böylece, kullanıcılar daha kolay bir şekilde arama yapabilir ve abone oldukları kanalları ve Konu sekmelerini keşfedebilirler.

Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı! Amazon Prime'dan can sıkan reklam kararı!

youtube-1

YouTube, konuyla ilgili yayımladığı blog gönderisinde şunları belirtti: "Bugünden itibaren, YouTube izleme geçmişiniz kapalıysa ve önceden önemli bir izleme geçmişiniz yoksa, video önerileri sağlamak için izleme geçmişi gerektiren özellikler - YouTube ana sayfa yayınınız gibi devre dışı bırakılacak." Şirket, bu değişikliğin kullanıcıların daha akıcı bir deneyim yaşamasına yardımcı olacağını vurguladı.

YouTube, bu güncellemenin önümüzdeki birkaç ay içinde yavaş yavaş görüneceğini belirtti. Bu süreç içerisinde, kullanıcılar ana sayfalarının farklı bir görünüme sahip olabileceğini fark edebilirler. Değişiklik, kullanıcıların aramayı tercih ettiği ve önerilen videoların akışının olmadığı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Kullanıcıların istedikleri zaman görünümler arasında geçiş yapabilmeleri için izleme geçmişi ayarlarını değiştirebileceklerini belirtiyor. Bu geçiş, Google Etkinliğim ayarlarının özel bir bölümünde gerçekleştirilebilir.

Editör: Enes Sapmaz