Günlük yaklaşık 30 milyon aktif kullanıcı ile YouTube, hem ülkemizde hem de dünyada oldukça popüler. Yayınlanan araştırma istatistiklerine göre internet kullanıcısının %80’ni YouTube’u ziyaret ediyor. Araştırmalara göre insanlar günde ortalama 40 dakika YouTube videosu izliyor. Sizde bu ziyaretçilerden ve video izlemeyi seven kullanıcılılardansanız, YouTube kanalları veya diğer kullanıcılar ile etkileşime girmeye çalışmışsınızdır.

YouTube’un bizlere sağladığı imkanlar doğrultusunda izlediğimiz videolara yorum atabiliyoruz. Peki, yorum dışında başka hangi iletişim araçları mevcut? Bir kanal sahibine veya bir kullanıcıya mesaj atmak istiyorsanız, haberimizin detaylarına göz atabilirsiniz.

Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler Bilgisayarınız izleniyor olabilir mi? Cihazınızın izlenip izlenmediğini öğrenmek için yapmanız gerekenler

YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

Bir kullanıcıya veya kanala mesaj göndermek için farklı yöntemler denemelisiniz. Çünkü YouTube’da mesaj göndermek mümkün değil. İletişimi sağlamak için kullanıcının e-posta adresine ulaşmalısınız. Bunun içinde kullanıcıyı veya kanal sahibini arama işlevini kullanarak bulmalısınız.

  • YouTube ana sayfasına gelin ve mesaj göndermek istediğiniz kullanıcın adını aratın.

2022-07-18 10_17_43-Window

  • Arama sonucunda mesaj göndermek istediğiniz kanalın profiline tıklayın.

YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

  • Açılan sayfada “Hakkında” bölümüne tıklayın.

2022-07-18 10_18_38-Window

  • Sayfanın altında bulunan “E-posta adresini görüntüle” butonuna tıklayın.

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

  • “CAPTCHA” testini yanıtlayın.

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

  • Kanalın e-posta adresi görünecektir. E-posta adresini kullanıp dilediğiniz mesajı gönderebilirsiniz.

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

​​​​​​​Bazı kanallar ve kullanıcılar e-postalarını paylaşmazlar. Kanal sahibi e-postasını paylaşmamışsa ona mesaj atmanın tek yöntemi yorum göndermektir.

YouTube’da özel mesaj nasıl gönderilir?

YouTube üzerinden kullanıcılara veya kanallar özel mesaj atamazsınız. Daha önceden bu özellik vardı, ancak YouTube bu özelliği hizmetinden kaldırdı. Özel iletişim kurmanın tek yolu kanalların e-postasına ulaşmak ve iletişime geçmek.

YouTube mobil uygulamasından nasıl mesaj gönderirim?

YouTube mobil uygulamasından mesaj gönderemezsiniz. Mesaj göndermek istiyorsanız, Web tarayıcısından YouTube’a girmeli ve kanalların hakkında kısmından e-postalarına ulaşmalısınız. Dilerseniz herkese açık yorum yaparak kanal sahibine iletmek istediğiniz mesajı gönderebilirsiniz. Ancak yorum kanal sahibi tarafından görülmeyebilir.

YouTube ile nasıl iletişime geçerim?

Geri bildirim özelliği ile YouTube ile iletişime geçebilirsiniz. Yaşadığınız sorunları YouTube’a ulaştırmak için aşağıdaki adımları uygulayın.(Web ve mobil uygulama adımları birbirine çok benzemektedir.)

  • YouTube uygulamanızı başlatın ve sağ üst köşede bulunan profil resminize dokunun.

​​​​​​​yeniz1 (1)

  • “Yardım ve geri bildirim” seçeneğine dokunun. (Web tarayıcısında “Geri bildirim gönder”e tıklayın.)

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

  • Açılan sayfada en aşağıda bulunan “Geri bildirim gönder”e dokunun.

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

  • Geri bildirim formunu doldurun ve gönderin.

​​​​​​​YouTube’da mesaj nasıl gönderilir?

​​​​​​​YouTube ile iletişime e-posta, fax ve normal posta ile geçebilirsiniz. Yasal destek için iletişim bilgileri aşağıda verilmiştir.

E-posta: legal@support.youtube.com

Faks: +1 650 872 8513

Adres:

Legal Support

YouTube (Google LLC)

901 Cherry Ave.

San Bruno, CA 94066

ABD

Editör: Engin Çepnioğlu