Bir YouTube sözcüsü, şu anda "küçük bir YouTube Premium abonesi grubu" tarafından kullanılabilen yeni video kalite seçeneğini test ettiğini söyledi. Bu yeni kalite seçeneğini "daha yüksek kaliteli bir görüntüleme deneyimi sağlayan piksel başına daha fazla veri sağlayan, 1080p'nin gelişmiş bit hızı sürümü" olarak tanımlandı. 

Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz! Threads'in yeni özelliği sayesinde geçmiş gönderilerinizi kontrol altına alabileceksiniz!

youtube-7

İzleyiciler web sitesindeki standart 1080p çözünürlüğün kalitesinin düşük olduğunu söylediği yorumlar üzerine YouTube , video verisi miktarının ölçümü olarak kullanılan daha yüksek bir bit hızı sunan yeni teknolojisini belirli bir test kullanıcılarına yayınlamaya başladı. Gelişmiş 1080p seçeneği, bu noktada yalnızca bir test özelliğidir ve YouTube, geniş bir sürümü tüm kullanıcılara yayınlamayabilir. Test aşamasından çıkarsa, yalnızca YouTube Premium için ödeme yapan izleyiciler bu özelliğe erişebilecek. 

Editör: Enes Sapmaz