Telefonlarıyla video izleyen veya müzik dinleyen kullanıcıların seveceği yeni YouTube özelliği test edilmek üzere kullanıma sunuldu. Artık içeriklerin sıralamasını kontrol edebileceğiniz yeni özellik sayesinde kullanıcılar, YouTube Premium ile geçici bir oynatma listesi oluşturarak videoları izleyebilecek.

Twitch yayıncıları, engellenen izleyicilerin kendi yayınlarını izlemesini yasaklayabilecek! Twitch yayıncıları, engellenen izleyicilerin kendi yayınlarını izlemesini yasaklayabilecek!

YouTube Premium kullanıcıları artık videoları sıraya alabilecek

Artık YouTube'u açtıktan sonra, video küçük resimlerinde görünen üç dikey noktalı menüde yeni bir "Sırada oynat" düğmesine erişebileceksiniz. Bu düğmeye dokunduktan sonra video sıranızın en altına eklenir veya bir video izlemiyorsanız yeni bir sıra oluşturulur. İzlediğiniz video sona erdiğinde ise, uygulama sıradaki videoyu oynatmaya başlar ve video bitene kadar devam eder. Ayrıca sıradaki videoları yeniden düzenleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Videoyu sıradan çıkararak veya alt çubuktaki "X" düğmesine dokunarak oynatıcıyı kapatırsanız, sıranız silinir.

youtube-3

Eğer bu yeni özelliği almadıysanız ve Premium abonesiyseniz, sağ üst köşedeki profil resminize dokunarak, Ayarlar > Yeni özellikleri dene'ye girerek, ardından "Kuyruk"a gidip "Test edin" düğmesine dokunarak manuel olarak etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca YouTube'a sunulan bu test 28 Ocak'a kadar erişime açık olacak.

Test, YouTube'a ödeme yapmayan kullanıcıların yakın zamanda videoları sıralama özelliği alıp almayacakları henüz belli değil.