YouTube'un ücretli abonelik servisi YouTube Premium, reklamsız video izleme, video indirme, arkaplanda oynatma ve YouTube Music gibi birçok özelliği kullanıcılara sunuyor. Fiyatına göre oldukça beğenilen servis, yeni özellikler kazanarak fiyatını daha da hak edecek gibi.

Daha kaliteli videolar: 1080p Premium

f92097e5d69feef9c5292b31751ce2beed3f522e

YouTube Premium'a eklenecek ilk özellik 1080p Premium özelliği olacak. Bu özellik, normal 1080 çözünürlükten daha kaliteli videolar izlemenizi sağlayacak. Google, bunun videoları “ekstra net” yapacağını söylerken çok fazla ayrıntı ve hareket içeren videolarda faydalı olacağını belirtiyor. 

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

Daha yüksek bit hızında oynatılacak olan 1080p Premium videolar, yakında bazı kullanıcılarda YouTube'un web sürümünde de test edileceği ifade ediliyor.

1080p görüntü kaliteye sahip videolarda herhangi bir kalite değişikliği ise olmayacak.

SharePlay desteği

YouTube Premium, Google Meet Live Sharing ile Android kullanıcılarının birlikte YouTube videoları izlemesini sağlayan bir özellik sunuyordu. Şimdi ise Apple’ın SharePlay özelliğinin hizmete geleceği açıklandı.

iOS kullanıcıları FaceTime aramaları sırasında videoları birlikte izleyebilecek.

Telefon ve tablet için 'Sıraya Ekle' özelliği

48bca24bf898a0b352f73a94c9d9086e884c0f9e

Premium’a gelen bir diğer özellik ise telefon veya tablet üzerinden hizmeti kullanan kullanıcıların videoları sıraya eklemesine olanak tanıyor. Web sürümünde zaten bulunan bu özellik geçtiğimiz yıl test edilmişti. Bugünden itibaren ise herkese gelmeye başladı.

Farklı cihazlarda videoları kaldığınız yerden izlemeye devam edebileceksiniz

Yani bir videoyu izleyip yarıda bırakırsanız, bir dahaki sefere Android, iOS veya web üzerinden YouTube’a girdiğinizde o video “İzlemeye Devam Et” seçeneğiyle karşınıza çıkacak ve bir sorun olmadan izleme deneyiminizi sürdürmenizi sağlayacak.

YouTube Premium Türkiye fiyatı:

- YouTube Premium standart paket: 29,99 TL
- YouTube Premium öğrenci paketi: 19,49 TL
- YouTube Premium aile paketi: 59,99 TL

Tüm paketlerde 1 aylık ücretsiz deneme imkanı da sunuluyor.

YouTube Premium iptal etme nasıl yapılır? Ücretsiz denemeniz bitmeden hemen iptal edin! YouTube Premium iptal etme nasıl yapılır? Ücretsiz denemeniz bitmeden hemen iptal edin!

Editör: Burak Karahan