YouTube Music'in tasarımı değişiyor. Yeni tasarım ilk olarak 9to5google tarafından tespit edildi ve aşamalar halinde yavaş yavaş ekleniyor gibi görünüyor. Yenilenmiş YouTube Music tasarımı Google'ın "Ana Sayfa", "Keşfet" ve "Kütüphane" sekmelerini ekranın üstünden en sola kaydırmalı bir temaya başvurmuş. 

Bu üç temel bölümün, daraltılabilen bir gezinme çekmecesinde görüneceği bildiriliyor. Çekmecede ayrıca, kullanıcıların çalma listeleri oluşturmasını sağlayacak bir "Yeni çalma listesi" seçeneği olacak.

youtube music

Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu! Spotify, çalma listesi oluşturabilen yeni yapay zeka özelliğini duyurdu!

Öne çıkan raporda ayrıca, gezinme panelinin, kullanıcıların beğendikleri müzikleri, yeni podcast kısmıyla ve en son oynatılan 50 oynatma listesi arasında gezinmesine olanak sağlayacak.

"Ara" sekmesinin tam teşekküllü bir arama çubuğuna genişletildiği söyleniyor. Ek olarak, ruh halinize göre ayrılan filtreler arama çubuğunun alt kısmında yer alacak.

Editör: Enes Sapmaz