Bir YouTube sözcüsü verdiği demeçte, "Yakında ABD'deki kullanıcılar için hem ses hem de video podcast'leri YouTube müziğine getirmeye başlayacağız, podcast'leri daha fazla keşfedilebilir ve erişilebilir hale getirecek," dedi.

"Bu, kullanıcıların dinlemek istedikleri tüm yerlerde mevcut olan sevdikleri podcast'lerin yapılmasına yardımcı olacaktır."

Bunun yanı sıra ilk paylaşılan bilgilere göre, podcast oluşturma araçları YouTube Studio'ya geliyor ve bu yılın ilerleyen saatlerinde içerik oluşturucuların RSS feeds aracılığıyla YouTube'a ses podcast eklemesi mümkün olacak.

3-Ay-Ucretsiz-YouTube-Premium-Firsati-pwvkbng78vevnsjfyhubz0kgflmnekjvk6p4i1pj2s

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

Ayrıca YouTube sözcüsü, "Podcast çalma listeleri, YouTube Music uygulamasına podcast rozeti ve dahil etme gibi mevcut ve gelecek podcast özellikleri için uygun olacak." dedi.

Podcast dinlemek ücretsiz olarak sunulacak. Ancak, YouTube Music'e abone olmazsanız dinlediğiniz podcast'lerde reklamlar olacaktır. Ayrıca kullanıcıların podcast bölümlerinin video ve ses sürümleri arasında geçiş yapabilecekleri görülüyor.

YouTube özel ve orijinal podcast'lere sahip olarak Spotify'ın kullanıcılarını platformuna toplaması çok mümkün gözüküyor, çünkü ses ve video podcast'lerini bir araya getirerek ve YouTube'un muazzam erişim kitlesinden yararlanarak, dinleyicilerin dikkatini platform üzerine yoğunlaştırabilir.

Editör: Enes Sapmaz