Gün içerisinde çok fazla YouTube’da video izliyor ve zaman geçiriyorsanız, takip etiğiniz kanalların veya diğer kanalların canlı yayınlarına denk gelmişsinizdir. YouTube canlı yayın özelliği sayesinde kanallar, aynı anda kayıt edilen ve gerçek zamanlı yayınlarını takipçileri ile ya da herkese açık bir şekilde paylaşabilirler. Bu canlı yayınlara katılan kullanıcılar gerçek zamanlı olarak yayında olan kişi ile etkileşime girebilirler. Canlı yayınlarda direkt etkileşime girme yöntemi ise canlı sohbetlerdir.

Canlı sohbetler, gerçek zamanlı yayın yapan kanalların sohbet bölümüdür. Bu bölümde canlı yayını izleyen kişiler, yayın hakkında düşüncelerini yazılı mesaj olarak belirtebilirler. Canlı yayınlar, gerçek zamanlı paylaşımlar olduğu için yayını yapan kişi canlı sohbette yazılan mesajları direkt okur ve bu sayede izleyiciler ile hızlıca etkileşime gerebilir.

Canlı yayınlar, kanal sahipleri tarafından silinmedikleri sürece YouTube’da kalmaya devam eder ve istenildiği zaman tekrar izlenebilir. Canlı yayınlar tekrar izlenebildiği gibi canlı yayına ait canlı sohbetlerde aynı şekilde YouTube’da durur. Bu nedenden ötürü canlı sohbette gönderdiğiniz mesajlar silinmez ve izleyiciler tarafından tekrar tekrar görüntülenebilir.  

Facebook arkadaşlık isteği kapatma nasıl yapılır? Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık isteğini engelleyin! Facebook arkadaşlık isteği kapatma nasıl yapılır? Tanımadığınız kişilerin arkadaşlık isteğini engelleyin!

Google, YouTube canlı sohbetlerinde yazılan mesajları kayıt altına alır. Kullanıcılar diledikleri zaman canlı sohbet mesajlarına bakabilir ve silebilirler. Siz de geçmişte mesaj attığınız bir canlı sohbet mesajını görmek, mesajınızı incelemek ve dilerseniz silmek istiyorsanız, haberimizin detaylarında yer alan adımları uygulayın.

YouTube canlı sohbet mesajları nasıl görüntülenir?

Geçmişte bir canlı yayın canlı sohbetine gönderdiğiniz mesajı, Google Etkinliğim hizmeti yardımı ile görüntüleyebilir ve silebilirsiniz. Canlı sohbet mesajlarınızı görüntülemek ve silmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Google Etkinliğim web sayfasını ziyaret edin. Dilerseniz bu link ile direkt olarak Etkinliğim sayfasına gidebilirsiniz.
  • Sol menüde bulunan “Diğer etkinlik” seçeneğine tıklayın.

2022-09-21 15_09_44-Window

  • Sayfayı aşağı doğru kaydırın ve YouTube canlı sohbet mesajları kısmında bulunan “Mesajları göster” bölümüne tıklayın.

2022-09-21 15_10_01-Window

  • Bu bölümde canlı yayınlara gönderdiğiniz mesajlar gözükecektir.

​​​​​​​2022-09-21 15_10_14-Window

Canlı sohbet mesaj geçmişinizde; gönderdiğiniz mesaj, mesajın tarihi ve saati, canlı yayın ismi, küçük resmi ve YouTube bağlantısı gösterilir. Ayrıca YouTube bağlantısını ziyaret ederek canlı yayını tekar izleyebiliriz. (Canlı yayın sadece katıl üyelerine özel olarak düzenlenmiş ise ve kanalın katıl üyesi değilseniz, canlı yayını tekrar görüntüleyemezsiniz.)

Canlı sohbete gönderdiğiniz mesajı silmek için silmek istediğiniz mesajın sağ tarafında bulunan “X” işaretine tıklayın. Mesaj silinecektir, işlemi iptal etmek isterseniz sol alt köşede bulunan “geri al” seçeneğine tıklayabilirsiniz.