Eski tabletleri yeniden çalıştırmaya yarayacak 6 ipucu Eski tabletleri yeniden çalıştırmaya yarayacak 6 ipucu

Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır? Youtube üzerinden video izlerken siz de videoları ileri sarıyorsanız, Youtube atlama süresi değiştirme ile ilgili hazırladığımız makale sizlere farklı bir deneyim yaşatacak. Atlama süresini kısa buluyor ve değiştirmek isterseniz Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır makalemize bakabilirsiniz. Adım adım resimlerde bulunan talimatları takip ederek Youtube atlama süresi değiştirmeyi öğrenebilir ve uygulayabilirsiniz. 

Youtube, sosyal medya uygulamaları arasında en çok tercih edilen hizmetler arasında yer alıyor. Uygulama içerisinde video yükleme ve video izleme imkanları sunulmakta. Genel anlamda kullanıcılar videolar yükleyerek düşüncelerini paylaşıyor, izleyici kitle ise bu videoları izleyerek etkileşime giriyor. Google hesabı olan herkes Youtube üzerinden video yükleyebilir. Bu sebepten ötürü her tarzda içerik uygulama içerisinde bulunuyor. Çok fazla içeriğin bulunması kullanıcı eğilimini hızlı tüketime doğru yönlendiriyor. Kullanıcılar hızlı tüketim eğilimi sebebi ile videoları hızlıca geçmek için ileri sarma seçeneğine başvuruyor. Video içerisinde atlamalar yapmak, izlemek istemedikleri yerleri geçmeye veya  önemli anlara daha hızlı gelebilmek adına yapılıyor. Atlama yapma süresi genelde 5 saniye veya 10 saniye olarak karşımıza çıkmakta. Bu zaman atlaması size de az geliyor ise Youtube atlama süresi değiştirmeyi anlattığımız makalemizi inceleyebilirsiniz.

Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır?

Akıllı telefon sahibi kullanıcılar Youtube telefon uygulaması üzerinden bu işlemi yapabilirler. Bu işlem için aşağıdaki adımları uygulayın.

  • Youtube uygulamanızı başlatın ve sağ üst köşede bulunan profil resminize tıklayın.

Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır?

  • Açılan sayfada “Ayarlar” seçeneğini tıklayın.

Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır?

  • “Genel”e dokunun.

Youtube atlama süresi değiştirme nasıl yapılır?

  • “İki kez dokunmayla atlanacak süre” seçeneğine dokunun.

  • Açılan pencerede dilediğiniz süreyi seçin.

PC’de nasıl yapılır?

Bilgisayar üzerinden Youtube videosu izliyorsanız yön tuşları ile 5 saniye ileri veya geri gidebilirsiniz. Youtube internet sayfası üzerinden 5 saniye atlama süresini değiştirmek şuan için mümkün değil. Ancak video izlerken klavyenizden “J” tuşuna basarak 10 saniye geri gidebilir ve “L” tuşuna basarak 10 saniye ileri sarabilirsiniz. Ayrıca klavyenizden “0..9” arası bir tuşa basarak videonun belirli yüzdelik kısmına gidebilirsiniz. Örneğin klavyeden “5” rakamına basarsanız, videonun yüzde 50’lik kısmı olan yarısına gelebilirsiniz. 

Editör: Megabayt Haber