YouTube yeni yapay zeka destekli altyazı özelliğini duyurdu. Araç, normal şekilde dublaj yapmak için gereken zamanı ve çoğu zaman büyük masrafı ortadan kaldırarak içerik oluşturucuların daha geniş bir küresel kitleye ulaşmasını sağlayacak.

Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu! Twitch, cinsel ve şiddet içeren canlı yayınları filtreleyecek yeni özelliğini duyurdu!

Aloud, yapay zekayı kullanarak sadece birkaç dakika içinde kaliteli bir dublaj sunmayı vaat ediyor. Araç, önce içerik oluşturucuların kontrol edip düzenleyebileceği metin tabanlı bir çeviri oluşturuyor, ardından istek dahilinde bir dublaj sunuyor. Kullanıcılar farklı anlatıcıları, nasıl yayınlanacağını ve daha fazlasını seçebilecek. Hepsinden iyisi, hizmetin "ücretsiz" olarak sunulduğu, Aloud'un web sitesinde duyuruldu.

[youtube-video]https://youtu.be/RQbKv2bhY_s[/youtube-video]

Kullanıcı açısından bakıldığında, ayar, altyazıların hemen altındaki dişli çark simgesinde bir "Ses parçası" geçişi olarak görünecek.  Google, açılış konuşmasında, dilleri kolayca kopyalayabilme yeteneğinin, bir içerik oluşturucunun başka bir şey yapmasına gerek kalmadan erişimini genişletebileceğini söyledi. Aloud'un dublaj aracının ne zaman daha geniş çapta kullanıma sunulacağı konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. 

Editör: Enes Sapmaz