Günümüzde milyonlarca kullanıcısıyla WhatsApp, senelerdir kendini güncelleyip uygulamasına yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Son olarak, bu özelliklerden bir tanesi de WABetaInfo, WhatsApp'ın 2.23.3.17 beta sürümünde kullanıcıların yıllardır beklediği bir özelliği web sitesi üzerinden duyurdu.

Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor! Meta, yapay zeka etiketini değiştiriyor!

Mesaj sabitleme özelliği 

Daha önce WhatsApp sohbetleri sabitlemişti. Fakat mesajlar bazen gözümüzden kaçabiliyor işte tam da bu yüzden daha sonra tekrardan okumak istediğiniz önemli bir mesajı sohbet sayfasının en üst kısmına sabitleyebiliyorsunuz.

9fa826de-abb7-4fb0-be46-e26343dfface

WhatsApp'ta mesaj sabitleme özelliği nasıl kullanılır?

Sabitlemek istediğiniz mesajın üstüne basılı tuttuktan sonra sabitle butonuna tıklayın. Mesaj sabitlendikten sonra sohbetin en üst kısmına yerleşecek. Aynı zamanda mesaj balonunda, sabitlendiğini belirten bir belirteç yer alacak.

Mesaj sabitleme özelliği ne zaman gelecek?

Test edilmesi amacıyla ilk adımda sadece beta kullanıcılara sunuldu. Eğer siz de bir beta kullanıcısı iseniz Play Store üzerinden güncellemeyi kontrol edip deneyebilirsiniz. Şu anda geliştirilme aşamasında olan mesaj sabitleme özelliğinin tam olarak hangi tarihte kullanıcılara sunulacağı henüz bilinmiyor.

Editör: Enes Sapmaz