NASA yetkilileri, buzla kaplı ziyaretçinin ilk olarak Mart 2022'de Jüpiter'in yörüngesindeyken tespit edildiğini söyledi.

Kuzey Yarımküre'dekiler kuyruklu yıldızı, Perşembe gününden itibaren dürbünle küçük bir yeşil parıltı olarak görülebilir.

Bilim insanları, gök cisminin 2 Şubat'ta Dünya'ya en yakın noktada olacağını kaydediyor.

NASA'nın gözlemevi, Güneşten fışkıran radyasyonu görüntüledi -VİDEO NASA'nın gözlemevi, Güneşten fışkıran radyasyonu görüntüledi -VİDEO

NASA, ziyarete ilişkin açıklamasında, “Kuyruklu yıldızlar, tahmin edilemez olmaları ile meşhurdular. Ancak bu, aynı şekilde parlamayı sürdürürse, görülmesi kolay olacak" denildi.

kuyruklu-yildiz

Bu kuyruklu yıldız en son görüldüğünde, Neandertaller hâlâ atalarımızla birlikte gezegende dolaşıyorlardı. Aradan geçen 50.000 yılda, bu kozmik nesneyi yolculuğu sırasında yakalamak için dürbün, teleskop ve kameraların icadı da dahil olmak üzere çok şey değişti. Kuyruklu yıldız zayıf hiperbolik bir yörüngede . Bu, bizi tekrar ziyaret etmesi gerektiği anlamına geliyor, ancak Güneş Sisteminin dev gezegenlerinin onu itmesi ve bir daha geri dönmemek üzere Güneş'ten uzaklaştırması da mümkün.