WhatsApp'ta 'aman yanlış yazdım!' demeye son verecek yeni özellik! WhatsApp'ta 'aman yanlış yazdım!' demeye son verecek yeni özellik!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu TikTok, yeni uygulaması TikTok Now'u kullanıma sundu. Yeni TikTok uygulaması ise son zamanlarda çok popüler olmaya başlayan anlık fotoğraf ve video paylaşım platformu BeReal'a çok benziyor.

TikTok'un tanıtımını yaptığı TikTok Now, ilk olarak sadcece ABD'de erişime açılmıştı. Şirket artık yeni uygulamasını tüm dünyada kullanıma sundu. TikTok Now ilk başta standart TikTok uygulaması üzerinde bir özellik olarak planlanmıştı ancak TikTok Now artık ayrı bir uygulama olarak kullanılabiliyor.

Ülkemizde de indirilebilen uygulamanın, çoğunluğu iOS olmak üzere hem Android hem de iOS kullanıcıları için birçok ülkede çıkış yaptığı belirtildi. Sensor Tower tarafından elde edilen bilgilere göre şirket, yeni uygulamayı 18 Eylül Pazar günü küresel olarak kullanıma sundu.

f9f2c9474b036cd2a07759df07f2234592c9a570

TikTok Now nedir?

TikTok Now, TikTok kullanıcılarından olduğu gibi göründüğü paylaşımlar yapmasını istiyor diyebiliriz. BeReal uygulamasından kopyalanan TikTok Now, her gün rastgele bildirimler göndererek kullanıcıların hem arka hem ön kameradan çekilmiş anlık fotoğraf veya videolar paylaşmasını istiyor.

Böylece kullanıcılar, hem kendi fotoğraflarını arkadaşlarıyla paylaşabiliyor hem de arkadaşlarının o an neler yaptığını görebiliyor. ‘Keşfet’ kısmı ile birlikte başkalarının neler yaptığına da ulaşabilmek uygulamada mümkün. Ayrıca TikTok Now, bağımsız bir uygulama olduğu için kullanıcıların TikTok bildirimlerini sessize almış olsa bile yalnızca fotoğraf paylaşma bildirimlerini gönderme özelliğine de sahip.

TikTok hesabınız ile kullanabileceğiniz TikTok Now, Google Play Store ve App Store üzerinden indirilerbilir durumda. 

f9f2c9474b036cd2a07759df07f2234592c9a570