Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock Team Fortress 3 yalan oldu! Valve'ın yeni oyunu ortaya çıktı: Deadlock

EA, bir sonraki Sims oyununun hem tek oyunculu hem de çok oyunculu olacağını doğruladı ve ilk detayları paylaştı. Project Rene kod adı altında çıkacağı söylenen yapımın direktörü Grant Rodiek, "İkisini de olabileceğini düşünüyoruz," dedi.

Ayrıca yeni oyunun "Bir MMO olmadığı" vurgulandı, bu nedenle Sim dilinde konuşan karakterler olup olmayacağı henüz belli değil. Bunun yanı sıra EA, örnek olarak, yeni oyunun geliştirilmiş özelleştirme araçlarını da gösterdi. Bu yeni özellik araçları, mobilya parçasının renginden en ince detayına kadar her parçasını ayarlayarak renklendirebileceği belirtiliyor.

sims project rene (2)

Diğer oyuncularla gerçek zamanlı olarak kullanılabilecek yeni özellikler de, Sims oyuncularının beklentilerine katkıda bulunacağı söyleniyor. Rodiek, "Oyuncularımızın bu samimi, kişisel deneyimi yaşamak istediğini biliyoruz," dedi.

Bunun dışında geliştiriciler, canlı yayında Project Rene'deki büyük değişikliklerden bazılarını göstermeye devam ettiler: Çoklu platform desteği. Yeni oyun hem mobil hem de PC için tasarlandığı söylendi. Ancak her iki sürüm de tam olarak aynı olmayabilir. Burdaki plan, oyuncuların deneyimlerini iki platform arasında sorunsuz bir şekilde aktarabilmelerini sağlamak olacak.

EA, lansman öncesinde ayrıntıları istikrarlı bir şekilde paylaşacağı daha açık bir geliştirme sürecine başvurcağını söyledi. Bu arada, geçen yıl The Sims 4'ün temel oyunu ücretsiz hale getirildi ve bu da yeni oyunun kapıda olduğunu belirten ilk çanlardan biri oldu.

Editör: Enes Sapmaz