Korku türündeki Netflix'in yeni dizisi The Midnight Club, 7 Ekim'de yayınlandı. Dizi tek bir bölümüyle Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Nasıl mı?

Bir bölümde en çok 'jumpscare' sahnesi olan dizi

Ölümcül hastalıklardan muzdarip gençlerin kaldığı gizemli bakımevi Brightcliffe’in hikayesini anlatan ve pek ünlü oyuncuların yer almadığı korku dizisi The Midnight Club, Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı. Pek çok insanın hiç hoşlanmadığı ve ani ses, görüntü geçişleriyle seyirciyi yerinden zıplatacak kadar korkutma tekniği olan 'jumpscare'i bolca kullanan dizi, bu alanda rekoru eline geçirdi. 

Midnight Club’ın bir bölümünde tam 21 adet 'jumpscare' sahnesi vardı ve bu bir rekordu. Tepedeki Ev ve Gece Yarısı Ayini dizilerinin yapımcısı Mike Flanagan’in yeni dizisi The Midnight Club, bir bölümde en fazla jumpscare’e sahip dizi rekoru unvanı ile Guiness Rekorlar Kitabı'na girmeyi başardı.

Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı! Spotify, masaüstünde çalışacak yeni mini oynatıcısını tanıttı!

Asıl ilginç nokta ise dizinin yapımcısı Mike Flanagan, jumpscare'lerden nefret eden birisi ve bu sahneleri izlemeyi hiç sevmiyormuş.

New York Comic Con etkinlliğinde düzenlenen özel bir panele Guinness Dünya Rekoru hakemi Andrew Glass da katıldı. Salondaki izleyiciler takip edildi ve korkulan anlar bir bir kaydedilerek rekor teyit edildi.

Siz jumpscare tekniğini kullanarak korkutan yapımları nasıl buluyorsunuz? The Midnight Club dizisini izlediniz mi? İzlediyseniz nasıl buldunuz?

Editör: Burak Karahan