Apple'ın son olarak piyasaya sürdüğü MacBook Pro modelleri, ek kablosuz bandı destekleyen ve internet hızlarını artıran en son Wi-Fi tekonlojisi olan Wi-Fi 6E bağlantılarını M2 Pro ve M2 Max çipleri aracılığyla desteklemeye başladı. Ayrıca yakın tarihli bir analize göre iPhone 15 serisinin de Wi-Fi 6E teknolojisini destekleyeceği belirtiliyor.

iphonexr_09122018_LP_hero.jpg.og

Bir yıldan uzun bir süre önce iPhone 14 tanıtımı öncesinde de bu tip bağlantı hızını geliştiren teknolojiye yer verileceği bilgileri paylaşılmıştı, ancak hiç bir iPhone şimdiye kadar bu özelliği kazanamadı.

Wi-FI 6E yükseltmesinin Apple'ın yeni VR başlığını da desteklemesi bekleniyor ve bu atılım kablosuz bağlantı standartında, Apple'ın cihazlarını ileriye taşıyacak yeni bir gelişme olabilir.

Apple'ın gözlük tamir ücretleri 24 bin TL'yi geçecek.. Apple'ın gözlük tamir ücretleri 24 bin TL'yi geçecek..

iphone-11-su-gecirir-mi-1

Apple'ın yeni karma gerçeklik başlığının nasıl çalışacağı henüz genel olarak açıklanmamış olsa da, deneyim genelinde Wi-Fi teknolojisinin bu cihaz üzerinde büyük bir rol oynayacağı tahmin ediliyor. Wi-Fi, sadece VR uygulamalarını kullanmak için başlığın internete bağlanmasını yanı sıra, Mac, iPhone ve iPad ile veri paylaşımı sağlayabilecek.

Editör: Enes Sapmaz