James Gunn ve Peter Safran, DC'nin geleceği için planlarını bugün erken saatlerde açıkladılar ve oldukça iddialılar. Batman 2 ve Joker devam filmi için çıkış yıllarını öğrendik ve aynı zamanda  Green Lantern'den Swamp Thing'e kadar birçok dizi ve filmin duyurusunu gördük. Ayrıca ‘DCU’ olarak adlandırılan ana evren dışında ‘DC Elseworlds’ olmak üzere bir evren daha olacağı da belirtildi.  

İlk önce bu yapımlara kısaca göz atalım:

The Batman Part II

Robert PAttinson’ın başrolde yer aldığı 2022’de çıkan The Batman filminin devamı, The Batman Part II olarak adlandırılacak. Yapımın vizyon tarihi ise 3 Ekim 2025 olarak duyuruldu. Bu Robert Pattison'lı Batman filmleri, ana DC evreni olan DCU’nun dışında geçecek. İşte bu evrene de ‘Elseworlds’ ismi verilecek.

Joker: Folle a Deux

Todd Philips’in yönetmenliğini üstlendiği, Joaquin Phoenix’i Joker olarak gördüğümüz Joker filmleri de ‘Elseworlds’ ismi verilen evrene dahil olacak.

dc

Superman: Legacy

‘Superman Legacy’ DCU ana evrenine dahil olacak.  Film, 11 Temmuz 2025’te vizyona girecek. Safran, filmin bir ‘başlangıç hikâyesi’ olmadığını, Superman’in Kripton gezegeniyle olan geçmişi ve dünyadaki yaşamını dengelemeye çalışmasını anlatacağını söylüyor.

Borderlands filmi geliyor! Bu Ağustos'ta... Borderlands filmi geliyor! Bu Ağustos'ta...

Batman: The Brave and The Bold 

DCU’nun Batman filmi, The Brave and the Bold olarak adlandırılacak. Filmde, çizgi romanlarda Robin olarak gördüğümüz Damien Wayne de yer alacak. Bir suikastçi olarak yetiştirilen Damien, Batman’in gerçek oğlu. Ancak bunu hayatının önemli bir bölümünde bilmiyor.

Safran ise filmde Batman karakterlerinden diğerlerini (Nightwing, Batgirl vb.) de görebileceğimizi söylüyor. Bunların kimler olacağı konusunda ise herhangi bir bilgi yok. Ayrıca Batman’i kimin canlandıracağını da merakla bekliyor olacağız.

Lanterns dizisi

İki Green Lantern'e odaklanacak bir Lanterns dizisi geliyor. Hal Jordan ve John Steawart'a odaklanacak dizinin HBO MAx'te yayınlanacağı belirtiliyor.

Creature Commandos (ANİMASYON DİZİSİ)

HBO Max’te göreceğimiz bu animasyon, çıkacak ilk yapım olacak. James Gunn’ın kaleme aldığı dizi, askeri süper insanlardan oluşan bir ekip olan Creature Commandos’a odaklanacak.

Waller (DİZİ)

James Gunn’ın Peacemaker dizisinin bir yan dizisi olacak Waller, Amanda Waller karakterine odaklanacak. HBO Max’te yayınlanacak dizide Viola Davis, Amanda Waller olarak geri dönecek.

The Authority (FİLM)

DC’deki ‘gri’ karakterlere odaklanacak bu yapımda, gezegeni korumak için oldukça farklı metotlara sahip bir kahraman ekibini göreceğiz.

Paradise Lost (DİZİ)

Wonder Woman’ın doğduğu yer olan Themyscira’da geçen bir dizi. Safran, yapımın dram, siyasi entrika gibi şeyler içereceğini söylerken dizinin Game of Thrones’a benzeyeceğini aktarıyor. Dizi, HBO Max’te yayınlanacak.

Booster Gold (DİZİ)

HBO Max’te yayınlanacak bu dizi, eğlenceli karakter Booster Gold’a odaklanacak. Safran da yapımla ilgili şunları söylüyor: “Dizi, bugüne geri dönmek ve bir süper kahraman gibi davranmak için teknolojiyi kullanan ve gelecekten gelen bir ‘ezik’ hakkında.”

Supergirl: Woman of Tomorrow (FİLM)

Bu film, Süperman’in aksine Kripton’da kalan ve yıllar boyunca vahşete tanık olan Kara’nın (Supergirl) hikâyesine odaklanacak.

Swamp Thing (FİLM)

Swamp Thing karakterine odaklanacak bu film, karakterin karanlık geçmişini inceleyecek.

Oyun, dizi ve filmlerde aynı karakter oynayacak

peacemaker-1

Peter Safran'a göre, hem kendisi hem de Gunn, bir filmde veya TV şovunda belirli kahramanları veya kötü adamları canlandıran aktörlerin, onları ileriye dönük diğer tüm medya parçalarında da tasvir etmelerini sağlamayı planlıyor. Yani artık Superman filminde gördüğümüz oyuncu hem dizilerde hem de oyunlarda anyı kişi olacak.

Safran, bunu yapmanın nedeninin DCU'yu şu an olduğundan çok daha uyumlu hale getirmek olduğunu açıklıyor. Aynı zamanda, aynı aktörün animasyon şovlarında da aynı karakterleri seslendirmesi planlanıyor.

Editör: Burak Karahan