Counter-Strike: Global Offensive'in piyasaya sürülmesinden on yılı aşkın bir sürenin ardından Valve'ın yeni bir taktiksel nişancı oyununu duyurmaya hazırlandığı bildiriliyor. 

Espor muhabiri Richard Lewis'in yaptığı açıklamalara göre, Valve, bir süredir CS:GO'nun devamı üzerinde çalıştığı ve "harekete geçmek üzere" olduğu belirtildi. Stüdyonun yakın zamanda bir grup profesyonel oyuncuyuyla birlikte birinci şahıs nişancı oyunu için gizli bir oyun testine ev sahipliği yaptığını söyleniyor. Ayrıca LewisValve'ın en geç 1 Nisan'a kadar Counter-Strike topluluğuyla yeni oyunun beta testine başlamayı planlıyor.

csgo (2)

Bunun yanı sıra yeni Counter-Strike oyununun, Valve'ın şirket içi oyun motorunun en son sürümü olan Source 2'nin gelişmiş grafik sistemine sahip olacağı bildiriliyor. Ek olarak Lewis, oyunun CS'yi daha uyumlu hale getirecek ve gecikmeyi azaltacak bir özellik olan 128-tikli sunucuları destekleyeceğini söylüyor. Bu da topluluğu FACEIT gibi üçüncü taraf hizmetlere daha az bağımlı hale getirebilir.

Epic Games'in Unreal Engine 5'iyle üretilen oyunlar geliyor! Epic Games'in Unreal Engine 5'iyle üretilen oyunlar geliyor!

csgoo

Yeni bir Counter-Strike oyununun yakında olduğuna dair söylentiler yıllardır ortalıkta dolaşıyordu, ancak bu son raporun üstünde durmak için birkaç neden var. İddialarını destekleyecek doğrulayıcı kanıtlar ise, birkaç CS:GO hayranının NVIDIA'nın GPU sürücülerinde "csgo2.exe" ve "cs2.exe" gibi merak uyandıran verilerin bulunmasıyla gerçekleşti.